Доступність посилання

ТОП новини

У парламенті Чехії відкрили виставку про Голодомор 1932-33 років


У вівторок увечері в кулуарах Палати депутатів Чеського парламенту в Празі відбулася презентація виставки плакатів, присвячених Голодомору в Україні.


У вівторок увечері в кулуарах Палати депутатів чеського парламенту в Празі відбулася презентація виставки плакатів, присвячених Голодомору в Україні. Цю виставку влаштували за сприяння українських дипломатів під егідою голови парламентського клубу Партії зелених Катерини Жак. У своєму виступі вона назвала голодомор в Україні велетенським геноцидом, про який має дізнатися якомога більше людей.

«Я переконана, що викриттям злочину, збереженням історичних документів та відновленням гідності невинних жертв, через визнання їхніх страждань, ми будемо сприяти орієнтації майбутнього покоління. Лише таким чином попередимо повторення подібних трагедій», – зазначила Катерина Жак.

Чеські депутати ухвалили постанову про Голодомор в Україні в листопаді минулого року. У документі мовиться, що трагедію навмисно спричинив «злочинний сталінський режим».


Ініціатор цієї постанови, голова міжпарламентської групи «Чехія-Україна» Петр Плева на презентації виставки розповів, що його родина також постраждала від Голодомору. Мати цього чеського депутата – українка.

Посол України в Чехії Іван Кулеба повідомив Радіо Свобода, що з приміщення чеського парламенту виставка про Голодомор незабаром подорожуватиме всією Чехією.

«Я думаю, що це великий початок ще більшої справи. Тому що звідси ми хочемо передати виставку до уряду Чеської Республіки. Наступним етапом буде ознайомлення широкого кола студентів Чеської Республіки – виставку демонструватимуть в Карловому університеті. Потім ми виставку разом із фільмом, який підготовлений у зв’язку з відзначенням 75 роковин Голодомору в Україні передамо до регіонів. Це буде Плзень, Чеські Ліпи, Брно – до найбільших міст. І, останнє, це буде Національна бібліотека, де ми розмістимо цю виставку».

XS
SM
MD
LG