Доступність посилання

ТОП новини

У парламенті Чехії відкрилася виставка про Голодомор 1932-1933 років


Мар’яна Драч Прага, 26 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Чехія вшановує жертв Голодомору 30-х років минулого століття в Україні. У вівторок увечері в кулуарах Палати депутатів чеського парламенту в Празі відбулася презентація виставки плакатів, присвячених цій трагічній події. На них фотографії та архівні дані щодо Голодомору. Плакати до Чехії передало Міністерство закордонних справ України.

Український посол Іван Кулеба і чеський депутат Катержина Жак
(radiosvoboda.ua)
Виставку влаштували під егідою голови парламентського клубу Партії зелених Катержини Жак. У виступі вона назвала Голодомор в Україні велетенським геноцидом, про який має дізнатися якомога більше людей.

«Я переконана, що викриттям злочину, збереженням історичних документів та відновленням гідності невинних жертв, через визнання їхніх страждань ми будемо сприяти орієнтації майбутнього покоління. Лише таким чином попередимо повторення подібних трагедій», – заявила Катержина Жак.

Чеські депутати ухвалили постанову про Голодомор в Україні в листопаді минулого року. У документі мовиться, що трагедію навмисно спричинив «злочинний сталінський режим».

Ініціатор цієї постанови, голова міжпарламентської групи «Чехія-Україна» Петр Плева на презентації виставки розповів, що його родина також постраждала від Голодомору. Мати цього чеського депутата – українка.

Голова міжпарламентської групи «Україна-Чехія» Петр Плева
(radiosvoboda.ua)
Кажуть, що зважали не на Росію, а на Туреччину

Варто зазначити, що у постанові чеського парламенту немає слова «геноцид». У розмові з Радіо Свобода Петр Плева це обґрунтував так: «Ми так вирішили передовсім тому, що це могло мати міжнародні наслідки. Тут маю на увазі геноцид вірмен. Не хотіли ускладнювати на той час складне становище у Туреччині».

Може, чеські депутати побоювалися Росії? Плева це заперечує: «Ні! В жодному разі — ні! Тут немає ніякого зв’язку з Росією. Йдеться про відносини з Туреччиною».

(radiosvoboda.ua)
Посол України в Чехії Іван Кулеба повідомив Радіо Свобода, що з приміщення чеського парламенту виставка про Голодомор незабаром подорожуватиме всією Чехією.

Іван Кулеба: «Я думаю, що це великий початок ще більшої справи. Тому що звідси ми хочемо передати виставку до уряду Чеської Республіки. Наступним етапом буде ознайомлення широкого кола студентів Чеської Республіки – виставку демонструватимуть в Карловому університеті. Потім ми виставку разом із фільмом, який підготовлений у зв’язку з відзначенням 75-х роковин Голодомору в Україні передамо до регіонів. Це буде Плзень, Чеські Ліпи, Брно – до найбільших міст».

Після цього виставку плакатів про український Голодомор розмістять у приміщенні Національної бібліотеки Чехії.
XS
SM
MD
LG