Доступність посилання

ТОП новини

Візит Президента США до Києва


Богдана Костюк Київ 31 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Вздовж основних магістралей Києва сьогодні розвішують державні прапори України і США; на вулицях – міліцейські патрулі, а прискіпливе око побачить і непомітних людей у темному. Такі підвищені міри безпеки пов‘язані з нинішнім приїздом до Києва Президента США Джорджа Буша.

Фактично, це перший візит американського Президента в Україну після 2000 року. Як повідомив Посол США Уільям Тейлор, глава Білого Дому з нетерпінням очікує на приїзд до Києва і переговори з главою української держави.

Заступник керівника Президентського секретаріату Олександр Чалий деталізував тематику переговорів між Джорджем Бушем і Віктором Ющенком: «Українська сторона очікує, що цей візит надасть якісного імпульсу розвитку стратегічного партнерства між нашими країнами, як сталими демократіями. Ми очікуємо, що отримаємо чітку підтримку Вашингтона нашого заходу щодо ПДЧ на Бухарестському саміті НАТО; що за результатами переговорів ми вийдемо на стратегічні рішення по лібералізації торговельно-інвестиційних відносин між нашими країнами; що ми сферу наших відносин поглибимо у галузі космосу і високих технологій, у галузі нерозповсюдження ядерної зброї, боротьби з тероризмом».

За словами Олександра Чалого, ключовою темою візиту будуть питання демократії і захисту прав людини.

Регіонали бачать позитив, а комуністи проти візиту президента США

Напередодні приїзду Президента Буша, прогресивні соціалісти і комуністи заявили про акції протесту, які проводитимуть у зв’язку з візитом чільника Білого Дому. А міністр закордонних справ у тіньовому уряді України – Костянтин Грищенко – приїзд Президента Буша розцінює позитивно: «Для нас важливо підтримувати діалог зі Сполученими Штатами, незалежно від того, яка буде змістовна частина. Тож я вважаю, що однозначно візит треба розцінювати через позитив».

Колишній Посол України у США – Юрій Щербак – у своїх коментарях більш скептичний: «Візит уже мало що вирішує, навіть проблема ПДЧ у Бухаресті уже вирішена. Американська сторона, звичайно, нас буде підтримувати, хоча невідомо, який буде кінцевий результат. Я не хочу сказати, що цей візит не потрібен – переконаний, що буде підписано угоду, яка, можливо, відкриє нові проекти в українсько-американських відносинах».

Підписання Плану дій «Україна – США» — це один із головних результатів переговорів у Києві команд президентів Ющенка і Буша, переконаний Олександр Чалий. Адже не «НАТО єдиним» — Києву і Вашингтону є над чим співпрацювати, зміцнюючи двосторонні стосунки і систему міжнародної безпеки.
XS
SM
MD
LG