Доступність посилання

ТОП новини

Про що засвідчив візит в Україну Д.Буша? Чи готова Україна в НАТО? Які парадокси української медицини? (Огляд преси)


Ірина Біла Київ, 2 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) - Сьогоднішній день увійшов в історію, стверджує газета «Вечірні вісті». Рік тому Президент своїм указом розпустив парламент. І запропонував пройти очищення виборами. Про «за» і «проти» рішення Президента йдеться в статті «Мороза покарали указом».

Перший і останній візит Джорджа Буша-молодшого в Україну відбувся з усіма пишнотами. Однак справа не в тому, що він тут робив, а в тому, що він взагалі прилетів, переконані журналісти «Газети по-київськи». Адже тепер мало у кого лишаться сумніви в серйозності намірів США бачити Україну в НАТО.

До вступу в НАТО Україна сьогодні не готова, хоча в деяких військових аспектах підготовлена більше, ніж країни-кандидати або навіть члени Альянсу, стверджує в «Газеті по-українськи» заступник директора Центру Разумкова Валерій Чалий. Але що стосується рівня корупції, верховенства права, соціальної та економічної сфер, то тут Україна до стандартів НАТО поки що не дотягує. І багато в кого підвищувати ці стандарти бажання немає. Простіше ж дерибанити землю або наживатися на бюджетних коштах, переконаний аналітик.

Право на земельну частку (пай) в Україні отримали близько 7 мільйонів громадян. Це 46,4 відсотка від кількості сільського населення та лише 14,8 відсотка від загальної кількості населення України. А станом на січень 2008 року, за даними Державного комітету земельних ресурсів, залишалися не витребуваними 84 тисячі сертифікатів, відмовилися від паю близько тисячі осіб, тоді як неправомірно отримали держакти 3 140 чоловік. Як результат, у масштабах держави 4,8 мільйона гектарів земельних площ не використовуються, підсумовує газета «Голос України» у статті «Земельна реформа: не обробляються мільйони гектарів».

За останні 6 років державне фінансування медицини збільшилося вчетверо, споживання ліків – втричі, але рівень смертності при цьому збільшився. Як пише газета «Діло», українська система охорони здоров’я має одну дивну обставину: чим більше для неї з бюджету виділяється коштів, тим вища смертність, нижча народжуваність і гірше обслуговування громадян. Докладніше про ці парадокси читайте в матеріалі «Медицина: куди йдуть гроші».
XS
SM
MD
LG