Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 17:52

Солдатів бундесверу нагороджуватимуть орденами за мужність


Німеччина, 4 квітня 2008 (RadioSvoboda.ua) – У Німеччині розмірковують над запровадженням ордену за мужність. Щоправда, поки що остаточно не зрозуміло, як саме виглядатиме нова відзнака. Пролунала пропозиція відродити «Залізний Хрест». Така ідея викликала неоднозначну реакцію в німецькому суспільстві.

Залізний Хрест був першою європейською нагородою, яка вручалася виключно за подвиг, не зважаючи на звання чи соціальний статус, що сильно вплинуло на його популярність у народі і армії
(public domain)
Після більш ніж 50-річної перерви німецька армія знову матиме орден, яким солдатів нагороджуватимуть за мужність. Федеральний президент Німеччини Горст Келер уже дав принципову згоду запровадити таку відзнаку.

Однак, як виглядатиме такий орден, поки що не відомо. Раніше Спілка резервістів Німеччини на чолі з хриситиянським демократом Райнгардом Бекком виступила з ідеєю реабілітувати «Залізний Хрест».

Така пропозиція викликала бурхливу дискусію, оскільки «Залізним Хрестом» нагороджували німецьких солдатів також під час обох світових воєн. Генеральний секретар Центральної ради єврейських громад Німеччини Штефан Крамер нагадав, що нацисти безсоромно зловживали цією нагородою, і тепер ця відзнака асоціюється з націонал-соціалістичними масовими вбивствами.

«Залізний хрест» – традиція давня

Історія «Залізного Хреста» починається, однак, задовго до світових воєн. Уперше його запровадив у 1813 році пруський монарх Фрідріх Вільгельм ІІІ. Німеччина тоді боролася проти військ Наполеона. На той час «Залізний Хрест» був символом національної надії.

Але й сьогодні його обриси можна побачити на німецьких військових літаках та на військовому транспорті. І все ж таки, враховуючи дискусію навколо «Залізного Хреста», керівництво Німеччини вирішило не відроджувати його, а розробити нову відзнаку.

Нагороди нема, а опозиція проти

Потреба в такій нагороді виникла в зв’язку з тим, що нема чим нагороджувати німецьких солдатів, яку беруть участь у міжнародних миртворчих місіях, ризикуючи власним життям. Військовим видають лише почесні медалі й почесні хрести, для отримання яких достатньо мати певний стаж служби в армії.

До ідеї запровадження нового ордену парламентська опозиція поставилася скептично. Представник лібералів Ельке Гофф порадила німецькому міністрові оборони перейматися не новими відзнаками, а більше займатися нагальнішими питаннями – наприклад, поліпшенням оснащення солдатів, які перебувають у закордонних місіях.

Також і соціал-демократи вважають, що запровадження нового ордену – це сьогодні не найголовніше, чого бракує військовим. Представник Лівої партії Пауль Шефер застеріг перед виникненням у Німеччині «нового культу героя».
XS
SM
MD
LG