Доступність посилання

ТОП новини

Туркменистан не врятує Європу. Ленін – серед видатних українців! (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 14 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса інформує про обіцянку Туркменистану поставляти до ЄС щонайменше 10 мільярдів кубічних метрів свого газу. У пресі також ідеться про те, кого українці зарахували до сотні видатних співвітчизників і висловлюється сумнів щодо українськості таких осіб, як конструктор ракет Корольов, письменник Булгаков і, звичайно ж – щодо «українця» Леніна!

Впливова «Файненшел Таймс» інформує про домовленості єврокомісара із зовнішніх зв’язків ЄС Беніти Фереро-Вальднер із туркменським президентом Ґурбанґули Бердимухамедовим щодо постачання в Європу щонайменше 10 мільярдів кубів газу з цієї азійської республіки. Газета наводить слова Ферреро-Вальднер про те, що ці обіцянки стосуються вже 2009 року і поставки газу можуть бути збільшені за рахунок нових родовищ у Туркменистані. Але, на думку «Файненшел Таймс», ці обіцянки туркменського лідера буде дуже важко реалізувати з технічних, політичних і юридичних міркувань, бо питання з каспійським шельфом до сьогодні не врегульоване державами регіону, включно з Росією та Іраном. Лондонська газета також зауважує, що 10 чи 30 мільярдів кубів газу щорічно аж ніяк кардинально не вирішують проблеми зростаючої залежності ЄС від постачання газу з Росії, бо Європа потребує щороку близько 500 мільярдів кубів блакитного палива.

Інша лондонська газета, «Таймз», подає матеріал про російського торгівця зброєю Віктора Бута, якого заарештували в столиці Таїланду за допомогою американських спецслужб, і минулого тижня таїландська влада зняла з нього обвинувачення, висунуті під час арешту. «Таймз» також інформує, що МЗС Росії взялося допомагати у звільненні Бута з таїландської в’язниці. Газета наводить факт, що ще у 2005 році організація «Міжнародна амністія» назвало Бута «найвідомішим іноземним бізнесменом», котрий продає зброю в країни, проти яких існує ембарго ООН.

Російська «Нєзавісімая ґазєта» розповідає про те, як українські телеглядачі каналу «Інтер» назвали минулої п’ятниці 100 найвидатніших українців. Газету ображає те, що до цього переліку українці включили російського письменника Михайла Булгакова, російського ракетного конструктора Сергія Корольова, а особливо дивує російське видання з’ява у цій українській сотні Володимира Леніна, який «ніякого стосунку до нинішньої території України не мав». Цей російський часопис вважає, що опитування телеканалу «Інтер» змальовує «всю суперечливість сучасного українського суспільства та його розуміння власної історії». «Нєзавісімая ґазєта» пропонує російській владі не вимагати від Києва «відмови від власних трактувань історії, навіть якщо вони суперечать російським».
XS
SM
MD
LG