Доступність посилання

ТОП новини

Президент хоче відкрити виборчі списки


Віктор Ющенко вимагає запровадити пропорційну систему, але з відкритими списками. Зміни до виборчого законодавства щодо відкритих списків варто підготувати упродовж двох місяців. Про це Віктор Ющенко заявив на нараді з питань боротьби із корупцією. На думку Президента, ця система дозволить налагодити тісний зв’язок центру із регіонами. Відкриті списки при пропорційній системі – це оптимальний варіант, вважає представник Блоку Юлії Тимошенко Святослав Олійник. Позиція ж Партії регіонів щодо відкритих списків ще не визначена. На думку регіоналки Олени Лукаш, наразі потрібно провести відповідну дискусію.


Віктор Ющенко вимагає запровадити пропорційну систему, але з відкритими списками. Зміни до виборчого законодавства щодо відкритих списків варто підготувати упродовж двох місяців. Про це Віктор Ющенко заявив на нараді з питань боротьби із корупцією. На думку Президента, ця система дозволить налагодити тісний зв’язок центру із регіонами.

Відкриті списки при пропорційній системі – це оптимальний варіант, вважає представник Блоку Юлії Тимошенко Святослав Олійник: «Найправильніший варіант, коли партії висувають своїх кандидатів, які закріплені на окремих виборчих округах, і в бюлетенях для голосування стоять прізвища конкретних депутатів, які висунуті від тієї чи іншої політичної сили. Люди, які приходять голосувати, обирають прізвище, і таким чином партії зацікавлені, по-перше, висувати найавторитетніших людей, а по-друге, сама присутність партії забезпечить прозорість виборчого процесу і прозорість підрахунку голосів».

За словами Святослава Олійника, це не вигідно лідерам політичних партій, і тому шанси на проходження подібного законопроекту невисокі.

Недосконалість у самих депутатах, у самих процедурах, а не в діючому законодавстві?

Позиція ж Партії регіонів щодо відкритих списків ще не визначена. На думку регіоналки Олени Лукаш, наразі потрібно провести відповідну дискусію: «У нас дуже сумна традиція в Україні: кожні вибори відбуваються за новим законом, і за новою системою. Ми вже пережили і пропорційну, і змішану, і мажоритарну, абсолютно різні, і кожного разу всі стверджували, що вони є недосконалими. То, можливо, недосконалість у самих депутатах, у самих процедурах і виконанні ними своїх обов’язків, а не в діючому законодавстві».

На думку ж політичного експерта Костя Бондаренка, відповідний законопроект навряд чи має шанси пройти до наступних виборів, оскільки, насамперед, це невигідно лідерам фракцій: «Це може становити чергову плутанину, і навряд чи це підходить українцям. Виборці це дуже важко будуть розуміти. А для лідерів політичних партій це втрата ресурсів. Оскільки вони вже не зможуть гарантувати тій чи іншій постаті місце у прохідному списку».

Як зазначає Кость Бондаренко, на виборах дуже часто заробляються дуже великі гроші, які дозволять партії безбідно існувати від виборів до виборів.

Окрім відкритих виборчих списків до парламенту, Президент Ющенко вимагає, щоб протягом місяця був розроблений законопроект про повернення до мажоритарної системи на виборах до місцевих органів.

Матеріал до теми:

• Віктор Ющенко: Політична корупція носить загрозливий характер і впливає на усі сфери в Україні • Нові антикорупційні ініціативи Віктора Ющенка •&nbspПрезидент закликає терміново ухвалити закон про Національне бюро з розслідування, для протидії корупції у вищих ешелонах влади
XS
SM
MD
LG