Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 03:15

Юлія Тимошенко виступає за перехід до парламентської форми правління в Україні


Про це прем’єр заявила, виступаючи на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі.


Про це Прем’єр-міністр заявила, виступаючи на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі.

«Які три ключові позиції, які в Конституції України нам потрібно міняти? Перше – нам потрібно реформувати систему права, систему правосуддя, яка дає можливість нам мати дійсно правосудну систему судочинства. Друге – нам потрібно розмежувати функції влади і зробити Україну традиційною парламентською республікою, як це сповідує досвід Європи. І третє, що нам потрібно зробити, – це поставити владу під контроль суспільства, але справжній контроль, тому що безвідповідальна влада – це аморальна влада», – зазначила Юлія Тимошенко.

Водночас вона виступає за збереження всенародного обрання Президента при переході на парламентську форму правління. Але, за словами прем’єра, значна частина повноважень Президента має перейти до парламенту.

Прем’єр також висловилася за надання опозиції контролюючих функцій за владою, зокрема шляхом надання опозиції керівництва в Рахунковій палаті.

Вчора Юлія Тимошенко прибула із 2-денним офіційним візитом до Страсбурга (Франція) для участі в сесії Парламентській асамблеї Ради Європи.

Тим часом міністр юстиції Микола Оніщук прогнозує, що Блок Юлії Тимошенко подасть до Верховної Ради пропозиції із закріплення в Конституції парламентської форми правління.

Натомість спікер Арсеній Яценюк виступає за збереження парламентсько-президентської форми державного правління.

«Парламентсько-президентська республіка на даному етапі розвитку України є єдино правильною відповіддю на сучасний розвиток держави. Через певний період часу, через 5, 10, 15 років може іти дискусія кардинальну зміну форми державного устрою», – зазначив Голова Верховної Ради.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG