Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі вирішують, чи демонтувати монументи слави радянських солдатів


З ініціативою зносити ці пам’ятники виступила Рада охорони пам’яті місць боротьби та мучеництва, яка займається некрополями.

З ініціативою зносити ці пам’ятники виступила Рада охорони пам’яті місць боротьби та мучеництва, яка займається некрополями.

З вулиць міст та сіл мають зникнути монументи слави, композиції із танками або гарматами, а на кладовищах солдатів Червоної армії замість могил мають з''явитись лише скромні нагробки – на цьому наполягає Рада охорони пам''яті місць боротьби та мучеництва.

За її інформацією, щороку з державного бюджету на утримання монументів та кладовищ солдатів Червоної Армії надають понад один мільйон євро. Стільки ж надає місцева влада.

Перебудова місць пам’яті дозволить зменшити витрати на їхнє утримання, вважає генеральний секретар Ради Анджей Пшевознік.

Проект змін місць поховання радянських солдатів має затвердити Росія. Представник посольства Росії у Варшаві Костянтин Сидоренко заявив, що для ухвалення рішень з цього питання необхідно провести переговори з російською владою.

За даними посольства Росії, у Польщі є 638 цвинтарів солдатів Червоної Армії, де поховані близько півтора мільйона людей.
XS
SM
MD
LG