Доступність посилання

ТОП новини

Чорно-зелена коаліція в Гамбурзі – модель для всієї Німеччини?


Німеччина, 18 квітня 2008 (RadioSvoboda.ua) – Німецька преса приділяє головну увагу історичній, як вона пише, події, яка сталася в політичному житті країни: вперше представники консервативного Християнсько-демократичного союзу погодилися сформувати владну коаліцію зі своїми колишніми найзатятішими суперниками – «зеленими». Поки що йдеться лише про земельний уряд у Гамбурзі. Коментатори не виключають можливості такої моделі й на федеральному рівні.

«Заради цього історичного моменту до Гамбурга прибула навіть телевізійна група з однієї з країн Азії», – повідомляє німецький часопис Spiegel.

Видання звертає увагу на чудовий настрій, у якому перебували лідери земельних осередків християнських демократів і «зелених», підписуючи свою першу коаліційну угоду. І це при тому, що ще три десятиліття тому ці політичні сили вважалися непримиренними суперниками.

Шлюб за розрахунком

Газета Financial Times Deutschland нагадує про сутички між «екологічними фантазерами» й так званими «бетонними міщанами», як «зелені» називали колись консервативних політиків. Таке протистояння розглядалося в окремих родинах як конфлікт поколінь.

«Тепер усе завершилося великим святом гармонії», – констатує видання. Газета не виключає, що подібний любовний роман незабаром знайде своє продовження і в інших федеральних землях, однак застерігає: не варто зачаровуватися новою романтичною парочкою.

На думку Financial Times Deutschland, в цьому шлюбі йдеться не стільки про кохання, скільки про абсолютно тверезий стратегічний розрахунок. Кожна сторона намагається «відкрити для себе додаткові можливості в умовах нової п’ятипартійної системи». Така система утворилася в Німеччині після низки перемог на федеральному й земельному рівнях нової Лівої партії.

«Зелені» помстилися соціал-демократам

Який зиск мають від нового політичного союзу його учасники? На це запитання намагається дати відповідь газета Süddeutsche Zeitung. Видання звертає увагу на те, що «зеленим» вдалося домогтися й занести до коаліційної угоди чимало власних цілей – значно більше, ніж очікувалося.

Крім того, «зелені» розглядають коаліцію з християнськими демократами як помсту за гордовите ставлення до них із боку соціал-демократів в уряді Ґергарда Шредера. Християнські демократи, на думку видання, мають від союзу з «зеленими» передусім нову стратегічну свободу, враховуючи майбутні вибори до Бундестаґу, які відбудуться наступного року.

Газета не виключає подібних неординарних політичних союзів і в майбутньому, оскільки часи кардинально змінилися. «Соціал-демократи більше не такі вже й червоні, консерватори – не такі вже й чорні, а нинішніх «зелених» вже важко назвати справді «зеленими», – пише Süddeutsche Zeitung.
XS
SM
MD
LG