Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині розпочався 3-й міжрегіональний турнір із бойового гопака


Бойовий гопак – це система духовного та тілесного вишколу, яка, як кажуть дослідники, з прадавніх часів існувала на українських землях.

Турнір, який почався в суботу, організувала Павлоградська школа «ХОРС», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Цього року у змаганнях бере участь понад сотня хлопців та дівчат із різних куточків України – Києва, Львова, Хмельницького, Запоріжжя, Дніпропетровська, Жовтих Вод, Павлограда. Наймолодшому учасникові – 6 років. найстаршому – 35.

Програма турніру передбачає чотири види змагань: однотан (показовий вільний технічний комплекс), тан-двобій (попередньо вивчена програма двобою), забава (двобій з обмеженим доторком) та борня (двобій з легким доторком). Переможці отримають у подарунок книжки з національних бойових мистецтв України.

У рамках турніру також розгорнули виставку традиційної козацької зброї, виготовленої власноруч учасниками змагань. На ній представлені шаблі, сокири, булави, пірначі різних видів та типів.

Бойовий гопак – це система духовного та тілесного вишколу, яка, як кажуть дослідники, з прадавніх часів існувала на українських землях.

Відродження його як одного з національних бойових мистецтв розпочалося 1985 року. Наразі «гопаківці» мають цілісну методику викладання та посібники, затверджені рівні майстерності та правила проведення змагань.

Школи бойового гопака діють у 12 регіонах України.

Павлоградська школа бойового гопака «ХОРС» заснована три роки тому. Окрім фізичного та духовного гарту, заняття «гопаківців» передбачають вивчення історії рідного краю та подорожі Україною.
XS
SM
MD
LG