Доступність посилання

ТОП новини

Президенти України і Грузії занепокоєні намаганнями Росії поставити під сумнів територіальну цілісність Грузії


Підвищення статусу відносин Росії з Абхазією і Південною Осетією «фактично підштовхує» ці самопроголошені республіки до відокремлення від Грузії, мовиться в спільній заяві Віктора Ющенка і Міхеїла Саакашвілі.

(Архівна фотографія)
Підвищення статусу відносин Росії з Абхазією і Південною Осетією «фактично підштовхує» ці самопроголошені республіки до відокремлення від Грузії, мовиться в спільній заяві Віктора Ющенка і Міхеїла Саакашвілі.

Україна і Грузія засуджують останні заяви російських представників про можливість застосування Росією «воєнних засобів» для захисту «співвітчизників» в Абхазії.

«Це може тлумачитися не інакше як погроза силою, що є відвертою провокацією проти Грузії», – мовиться в заяві, яку поширило в середу в Тбілісі Міністерство закордонних справ Грузії.

При цьому в заяві двох президентів зазначено, що Україна «підтримує мирні ініціативи Грузії» і «готова розглянути свою участь у миротворчих операціях разом із іншими зацікавленими сторонами».

Останніми днями високі російські керівники й урядовці зробили низку заяв і дій, які стосуються підвищення рівня відносин Росії з сепаратистськими регіонами Грузії й можливості втручання Москви в цих регіонах, аж до воєнного.

А в середу Росія в півтора раза збільшила кількість своїх військ в Абхазії, які розташовані там як миротворці СНД.

******** Російські військові та бронетехніка перейшли кордон на річці Псоу і зайшли на територію Абхазії, заявляє МЗС Грузії


Напередодні Москва повідомила, що збільшує кількість миротворців для протидії воєнній операції в Абхазії, яку, нібито, готує Тбілісі.

Міністерство закордонних справ Грузії назвало рішення російської влади актом агресії та звинуватило Москву в дестабілізації ситуації в регіоні.

Рішення Росії розкритикували і в Європейському Союзі.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана після переговорів із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим заявив: «Навіть якщо збільшення кількості миротворців не перевищить встановленої норми, це навряд чи можна вважати розумним кроком, спрямованим на зменшення напруженості. І я у дружньому тоні сказав про це російському міністру Лаврову».

Росія тримає миротворців в Абхазії та Південній Осетії з початку 90-х років, коли вони вийшли з-під контролю Грузії внаслідок громадянських конфліктів.

Півмісяця тому президент Росії Володимир Путін наказав посилити зв’язки з цими регіонами. Грузія розцінила ініціативу сусідньої держави як спробу анексувати її території.

Матеріали до теми:

• Введення Росією додаткових військових сил до Абхазії викликало гострі реакції в Тбілісі • «Якщо уникнути агресії не вдасться, то Збройні Сили Грузії захищатимуть свою Батьківщину» – Гіорг Тарґамадзе • «Таких агресивних заяв (Росії), які упродовж останніх кількох тижнів чуємо, ми раніше не чули» – Давид Какабадзе • НАТО стежить за рухом російських військ в Абхазії

• Росія нарощує свої миротворчі сили в Абхазії та Південній Осетії • Грузія готується до воєнної операції в Абхазії, заявляє МЗС Росії • Україна серйозно стурбована деструктивною лінією Росії і її невиваженими кроками щодо Абхазії й Південної Осетії • Кондоліза Райс «дуже занепокоєна» рішенням Росії посилити співпрацю з грузинськими сепаратистами • США, НАТО й ЄС закликають Росію відмовитися від зміцнення зв’язків із Абхазією й Південною Осетією
XS
SM
MD
LG