Доступність посилання

ТОП новини

Напередодні чергової річниці членства Польщі в ЄС більшість поляків задоволена результатами входження країни до Євросоюзу і НАТО


Єва Поштар Варшава, 30 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У четвер Польща починає п''ятий рік членства у Євросоюзі. За найновішими опитуваннями громадської думки, 80 відсотків поляків задоволені цим членством. Поляки вважають, що минулі 4 роки принесли користь як усій країні, так кожному громадянину зокрема.

Поляків у країнах Євросоюзу називають євроентузіастами. Це тому, що вони найбільше задоволені з членства своєї країни у європейських та євроатлантичних структурах. Подібні результати засвідчило й найновіше опитування громадської думки поляків, що його оприлюднено напередодні річниці входження Польщі до Євросоюзу.

Серед плюсів членства у ЄС поляки вказують на можливість легальної роботи за кордоном, свободу у пересуванні до країн Західної Європи, також субсидії, що їх виділяє Польщі Євросоюз.

Pадіо Свобода запитало в пересічних поляків, які вони оцінюють плюси та мінуси членства країни у ЄС.

Так, мешканка міста Білосток (Białystok) пані Агнешка зазначає: «По-перше, завдяки членству Польщі в Євросоюзі я могла створити власну фірму. На це я отримала субсидії ЄС. Завдяки цьому я отримала доступ до великого ринку послуг у країнах Євросоюзу. Щодо мінусів, я їх щиро кажучи, не бачу. Принаймні це не стосується мене».

Однак представники старшого покоління поляків ставляться до членства країни у Євросоюзі вже не так захоплено.

Пані Зофія із передмістя Варшави зауважила: «На мою думку, все, що маємо від членства у ЄС, корисне лише для молоді. Перед нею зараз відкриті всі кордони. Можуть їхати куди їм заманеться. Такого колись не було. Можуть шукати за кордоном роботу. Такого також колись не було. Вважаю, що мінус членства Польщі в ЄС у тому, що ціни товарів ростуть, доганяють ціни в інших країнах Євросоюзу. A заробітна плата – ні».

Вільний виїзд за кордон – оцінки протилежні

Парадоксально, що 55 відсотків поляків вважають вільний виїзд за кордон в пошуках роботи плюсом членства країни у ЄС, однак, майже стільки ж називають це мінусом. Соціологи кажуть, що цьому не треба дивуватися, адже в основному представники старшого покоління поляків критикують за це Євросоюз. Таке критичне ставлення виникає не з реальних знань людей похилого віку про країни Західної Європи, а з ідеологічного бачення світу, яке формувалося роками, наголошує професор Іренеуш Кшемінський.

«Із результатів опитування видно, наскільки люди скористалися членством країни у Євросоюзі. Однак, на мою думку, ці результати надто мало показують наскільки Польща як держава в цілому скористалася із субсидій ЄС. Наприклад, достатньо виїхати з Варшави до будь-якого регіону. Виявиться, що буквально всюди на дорогах ведуться будівельні роботи. Це відбувається завдяки субсидіям ЄС», – зазначив професор Кшемінський.
XS
SM
MD
LG