Доступність посилання

ТОП новини

Ікони та скульптури з колекції президента Віктора Ющенка побачать у Москві


Виставка пройде у відділі особистих колекцій Державного музею образотворчих мистецтв імені Пушкіна в Москві з 6 по 31 травня.

Виставка стародавніх скульптур та ікон з колекції президента Віктора Ющенка пройде у відділі особистих колекцій Державного музею образотворчих мистецтв імені Пушкіна в Москві з 6 по 31 травня.

«В експозицію включені предмети, що існували в сільських хатах, створені безвісними «богомазами», майстрами, що не мали професійної освіти», - повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-реліз Пушкінського музею.

«На відміну від таких традиційних видів народної творчості, як ткацтво, вишивка, народній скульптурі властива більша свобода індивідуального рішення образа», - відзначається в повідомленні.

Як зазначається в прес-релізі, скульптури, які будуть представлені на виставці, призначалися переважно для церковного інтер''єру й створювалися в обмеженій кількості.

«Більш розповсюдженими були розп''яття з невеликими фігурами. Причому в народного майстра ці образи майже втрачали свою святість, часто здобуваючи вигляд реально існуючих селян. Майже всі народні скульптури - анонімні, тільки в окремих випадках збереглися свідоцтва про майстрів і їх імена», - відзначається в повідомленні.

Також у прес-релізі йдеться, що особливе місце на виставці займуть гуцульські ікони, виконані на склі, що надає зображенню особливої яскравості й кольоровості.
XS
SM
MD
LG