Доступність посилання

ТОП новини

22 з половиною тисячі осіб загинули, ще 41 тисяча людей зникли безвісти у М’янмі внаслідок тропічного циклону Нарґіс


Міжнародні гуманітарні організації наразі намагаються отримати візи до М’янми, раніше відомої як Бірма, для своїх працівників. Вони закликали владну військову хунту забезпечити для них безперешкодний в’їзд до країни.

Такими є останні уточнені офіційні дані.

А близько мільйона жителів М’янми, раніше відомої як Бірма, залишився без домівок, повідомив речник Управління ООН з координації гуманітарних питань Ричард Горсі. За його словами, майже 5 тисяч квадратних кілометрів території у дельті річки Іраваді опинилися під водою.

Міжнародні гуманітарні організації наразі намагаються отримати візи до М’янми для своїх працівників. Вони закликали владну військову хунту забезпечити для них безперешкодний в’їзд до країни.

Організації попереджають, що найбільшими загрозами для тих, хто вижив в умовах стихії, стануть нестача питної води і захворювання.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ наголошує, що діти є найбільш незахищеними у цій ситуації і потребують негайної допомоги.

Тим часом до М’янми вже почали прибувати перші партії гуманітарної допомоги.

Помешкання, зруйновані тропічним циклоном Нарґіс у портовому місті Янґоні, 5 травня 2008 р.
* * * * * * * * * * *

Половина жертв припадає на одне-єдине місто Боґале, повідомило державне телебачення.

До цього призвели не тільки сильні вітри й дощі, а й майже 4-метрова припливна хвиля, яка спустошила узбережжя Індійського океану.

Значні жертви й руйнування також у найбільшому місті й колишній столиці країни Янґоні.

Затонуле внаслідок урагану рибальське судно, порт Янґон, 4 травня 2008 р.
Військова влада М’янми напередодні заявила, що готова приймати міжнародну допомогу в умовах гуманітарної кризи, але виставляє певні умови для надання віз гуманітарним працівникам.

Делегація ООН у понеділок повідомила, що може вирушати на місце природної катастрофи, але затримується через візові процедури.

Президент США закликав владу М’янми допустити до країни американських рятувальників. «Ми закликаємо військових керівників: дозвольте Сполученим Штатам прийти на допомогу вам і вашому народові!» – заявив Джордж Буш.

Сполучені Штати оголосили, що готові надати понад 3 мільйони доларів допомоги потерпілим.

Єврокомісія у понеділок ухвалила план негайно надати першочергову допомогу М’янмі в обсязі двох мільйонів євро.

Як заявив речник Європейської Комісії Амадеу Альтафаж і Тардіу, деякі населені пункти зруйновані майже на 100 відсотків через вітер швидкістю 190 кілометрів на годину і більш як триметрові хвилі.

Речник Всесвітньої продовольчої програми при ООН Пол Ріслі висловив думку, що багато регіонів М’янми потребуватимуть харчової допомоги ще протягом півроку.

«Питання в тому, чи здатна М’янма забезпечувати продовольством власних громадян у цей період і чи здатна буде країна продовжити експортувати харчові продукти до інших країн. Шрі-Ланка і Бангладеш нещодавно підписали контракт на імпорт рису з М’янми, і наразі доля поставок під сумнівом», – зауважив представник ООН.

Циклон виник у Бенгальській затоці і пройшов територією п’яти провінцій М’янми. Він пошкодив шляхи, лінії електропередач, телефонний зв’язок, мережу водопостачання, зруйнував щонайменше 20 тисяч будівель. Сотні тисяч людей залишились без домівок.
XS
SM
MD
LG