Доступність посилання

ТОП новини

Івано-Франківськ відзначив День міста


Галина Добош Івано-Франківськ, 7 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Іванофранківці отримали в дарунок на День міста 150-кілограмовий торт. На Вічевому майдані встановили новий «Годинник світу». Освятили 14 машин швидкої медичної допомоги. Молодь відчула себе середньовічними лицарями. Так святкував Івано-Франківськ своє свято.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус першим куштує святковий торт
Напередодні свята дещо активнішими стають прихильники того, щоб повернути місту стару назву – Станіслав, чи ті, хто пропонує перенести святкування на день народження Івана Франка, який вважається патроном Івано-Франківська. А от безпосередньо під час свята таких розмов не чути. Куди приємніше поласувати 150-кілограмовим тортом, який прикрашає «ратуша» з крему.

Про колишню назву нагадувала інтерактивна гра «Таємниці Станіславської фортеці». Вітрини виставкового залу Спілки художників прикрашені дитячими малюнками «Моє місто Франкове», а в обласному театрі ляльок виставлені роботи з кольорового тіста найменших іванофранківців. Концерти мистецьких колективів відбувалися на Вічевому майдані і в мікрорайонах.

У місті Франковому вдесяте визначили лауреатів премії імені Івана Франка в галузі літератури і журналістики – її вручення відбулося в обласному муздрамтеатрі імені Івана Франка.

Освятили 14 машин швидкої допомоги. Серед тих, хто їх отримав, водії першої підстанції швидкої допомоги Михайло Зборовський та центральної станції Олександр Лещик. До цього вони працювали на старих машинах, яким за 15 років, і тепер радіють і за себе, і за все місто: «Не можемо ні з чим зрівняти, не те слово. За всю історію ніколи в нас не було такої кількості машин…». Усього в місті 19 бригад невідкладної допомоги.

А на приміщенні пошти на Вічевому майдані відкрили «Годинник світу», де є відмітки про час у європейських столицях і Нью-Йорку і який щогодини в унісон із годинником на Ратуші сповіщатиме про час. Попередній уже показував не зовсім точний час, тож такий подарунок (це благодійний мистецький проект) місто отримало від меценатів.

Серед них Еріка Вітер, завдяки якій на годиннику срібні стрілки і срібні цифри. «Я хочу цим жестом показати, що кожна людина може щось у житті зробити, якщо дуже-дуже захоче. І годинник ніби для нашого міста починає новий відлік. Я наш Франківськ бачу європейським», – каже вона.

Свято зібрало багато гостей

Нещодавно обласному центрові Прикарпаття присудили Почесний прапор Європи – таке повідомлення надійшло зі Страсбурга. Наразі Івано-Франківськ єдине місто в Україні, що має таку відзнаку Парламентської Асамблеї Ради Європи за активну діяльність у галузі розвитку міжнародних зв’язків та європейської інтеграції.

Івано-Франківськ має 26 міст-партнерів, серед них 17 міст-побратимів. Представники 15 приїхали на День міста, а ще понад десяток гостей із українських міст та два генконсули в Україні – Росії Євген Гузеєв та Румунії Ромео Сендулеску.

Заступник бургомістра польського міста Кшанова Станіслав Душа був серед тих, хто підписував першу угоду про співпрацю між двома містами у 2000 році й зізнається в особливій любові до Івано-Франківська. Йому навіть подарували спеціальну футболку з написом «20 разів в Івано-Франківську».

«Так, отримав від представників міста таку сорочку, де є карта Польщі і карта України, зазначені і Кшанів, і Франківськ. І є два серця – бо моє серце б’ється у Кшанові для Кшанова, а як я є у Франківську – для Франківська. Дехто мені каже: Франківськ має свою душу – то є я, Станіслав Душа», – каже він.

Продовження свята буде і в наступні дні: фестиваль ковалів, освячення шкільних хоругв, фестиваль «Таланти землі Галицької», спортивні змагання.

Франківчанка Ольга Цапута зараз живе і працює у Києві. У рідне місто приїхала насамперед тому, що сьогодні внучці Іринці виповнюється три роки. Якраз за те, що дівчинка народилася у День міста, й отримали тоді в дарунок дитячий візок.

Разом із Іринкою Ольга прийшла на площу біля Ратуші, де відкривалося свято. Вона зізнається, що нерідко порівнює Івано-Франківськ і столицю і при цьому за рідним містом скучає.

«Івано-Франківськ – то місто для життя, Київ – то місто для роботи. Сьогодні день міста, то обов’язково треба йти сюди. Це свято всієї громади, всіх людей. Воно об’єднує людей», – говорить Ольга Цапута.
XS
SM
MD
LG