Доступність посилання

ТОП новини

Кількість жертв циклону у М’янмі може значно зрости, попереджає представник ООН


Але заступник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй із гуманітарних питань Джон Голмз не став висловлювати припущень про цю кількість. За оприлюдненими наразі офіційними даними, 22 з половиною тисячі осіб загинули, ще 41 тисяча людей зникли безвісти у М’янмі, відомій раніше як Бірма. Водночас тимчасова повірена в справах США у М’янмі Шарі Віллароса заявила, що має інформацію, за якою лише в найбільш потерпілій від циклону Нарґіс дельті річки Іраваді могло загинути більш як 100 тисяч осіб.

Але заступник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй із гуманітарних питань Джон Голмз не став висловлювати припущень про цю кількість.

Помешкання, зруйновані тропічним циклоном Нарґіс у місті Янґоні, 5 травня 2008 року
За оприлюдненими наразі офіційними даними, 22 з половиною тисячі осіб загинули, ще 41 тисяча людей зникли безвісти у М’янмі, відомій раніше як Бірма.

Водночас тимчасова повірена в справах США у М’янмі Шарі Віллароса заявила, що має інформацію, за якою лише в найбільш потерпілій від циклону Нарґіс дельті річки Іраваді могло загинути більш як 100 тисяч осіб.

За інформацією речника Управління ООН із координації гуманітарних питань Ричарда Горсі, близько 5 тисяч квадратних кілометрів території країни в дельті Іраваді досі затоплені водою.

За оцінками, внаслідок циклону Нарґіс, що виник у Бенгальській затоці і пройшов територією п’яти провінцій М’янми минулих вихідних, втратили домівки близько мільйона людей.

Половина жертв припадає на одне-єдине місто Боґале, повідомило державне телебачення.

До цього призвели не тільки сильні вітри й дощі, а й майже 4-метрова припливна хвиля, яка спустошила узбережжя Індійського океану.

Затонуле внаслідок урагану рибальське судно, Янґон, 4 травня 2008 року
Значні жертви й руйнування також у найбільшому місті й колишній столиці країни Янґоні.

Міжнародні гуманітарні організації наразі намагаються отримати візи до М’янми для своїх працівників. Вони закликали владну військову хунту забезпечити для них безперешкодний в’їзд до країни.

Військова влада М’янми напередодні заявила, що готова приймати міжнародну допомогу в умовах гуманітарної кризи, але виставляє певні умови для надання віз гуманітарним працівникам.

Тим часом до М’янми вже почали прибувати перші партії гуманітарної допомоги.

Гуманітарні організації попереджають, що найбільшими загрозами для тих, хто вижив в умовах стихії, стануть нестача питної води і захворювання.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ наголошує, що діти є найбільш незахищеними в цій ситуації і потребують негайної допомоги.
XS
SM
MD
LG