Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 20:58

МНС закликає кримчан і гостей Криму не палити вогонь у лісах півострова


Володимир Притула Сімферополь, 8 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Кримський главк Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України і місцеві лісники закликають кримчан і гостей Криму не палити вогонь у лісах півострова. Формально відвідування кримських лісів із березня заборонене, але на вихідні і свята тисячі людей виїжджають на пікніки. Торік від недбалості туристів потерпіли тисячі гектарів цінного гірського лісу. А вже цього року до сьогодні не ліквідована гірсько-лісова пожежа в Ялтинському заповіднику.

Лісова пожежа у Кримських горах
Із учорашньої ночі в Ялтинському державному гірсько-лісовому заповіднику триває пожежа. Учора по обіді її вдалося локалізувати, коли над Ялтою пройшла невелика злива. У зоні вогню опинилося майже 4 гектари гірського лісу, але зараз ця площа не збільшується. Пожежники і лісники продовжують ліквідацію локальних вогнищ. Гасіння пожежі ускладнюється сильним вітром і важкодоступною гірською місцевістю.

Як повідомили в кримському управлінні МНС, основною версією виникнення пожежі вважається необережне поводження туристів із вогнем. «У Ялтинському гірсько-лісовому заповіднику на пожежі лісники знайшли три місця вогнищ. А це і є недбалі туристи, які кинули вогнища. Зараз там працюють правоохоронні органи. Але щось довести, довести до суду – це дуже і дуже важко», – зазначив представник кримського управління МНС полковник Володимир Іванов.

Без культури ліси горітимуть далі?

Торік у Криму сталося близько півтисячі гірсько-лісових пожеж. Але найбільший резонанс мала пожежа, що сталася у серпні з вини туриста з Харкова. Той заблукав і, щоб привернути до себе увагу, запалив велике вогнище. Тоді згоріло понад 200 гектарів кримського реліктового лісу. Правоохоронці затримали горе-туриста, і зараз його справа в суді – йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Володимир Іванов каже, що необережне поводження з вогнем туристів в останні роки стало головною причиною пожеж у кримських горах. «Це, можна сказати, справжня біда. Поки не буде культури спілкування з природою у кожного туриста, то достукатися до свідомості таких людей практично неможливо», – вважає представник МНС.

Зараз на кримських дорогах природоохоронці і рятувальники встановлюють великі білборди з закликами до кримчан і гостей півострова дбайливо ставитися до «лісу – нашого спільного багатства». Втім, подібні плакати стояли і торік, але ліси палали як ніколи.
XS
SM
MD
LG