Доступність посилання

ТОП новини

Восьмого травня в Європі і США відзначали День Перемоги над нацистською Німеччиною у Другій Світовій війні


Урочисті церемонії за участі голів держав та урядів і ветеранів відбулися в багатьох європейських державах.

Урочисті церемонії за участі голів держав та урядів і ветеранів відбулися в багатьох європейських державах.

Традиційно президент Франції поклав квіти до Вічного вогню біля Могили невідомого солдата під Тріумфальною аркою на площі Шарля де Ґолля в Парижі. У Берліні біля будинку Рейхстагу, де засідає німецький парламент, також принесли сьогодні багато квітів. У Лондоні святкували Перемогу на Трафальгарській площі і біля Бакінгемського палацу.

Саме 8 травня 1945 року пізно ввечері набував чинності акт про капітуляцію Німеччини, підписаний у Реймсі у Франції напередодні, в ніч на 7 травня, тому європейські держави і США святкують перемогу саме цього дня.

Але на наполягання СРСР пізно ввечері 8 травня 1945 року за центральноєвропейським часом під Берліном було влаштовано підписання другого акту про капітуляцію. На цю хвилю через різницю в часі в Москві вже настало 9 травня. Відтак у колишньому СРСР і тодішніх соціалістичних країнах, а тепер в Україні, Росії й інших післярадянських державах День Перемоги над нацизмом відзначають 9 травня.

Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією від 22 листопада 2004 року проголосила обидва дні, 8 і 9 травня, днями пам’яті і примирення як данину пам’яті всім жертвам Другої Світової війни.
XS
SM
MD
LG