Доступність посилання

ТОП новини

До потерпілої від руйнівного циклону М’янми почали прибувати перші партії гуманітарної допомоги


У міжнародній спільноті наростає розчарування діями військової влади колишньої Бірми, яка чинить перешкоди доставці гуманітарної допомоги й прибуттю до країни іноземних рятівників.

Але й у четвер, на шостий день після катастрофи, військова влада колишньої Бірми так і не надала дозволу США долучитися до рятувальних дій.

За офіційними даними влади, внаслідок циклону Нарґіс, який пройшов минулої суботи, 23 тисячі осіб загинули й близько 42 тисяч зникли безвісти.

Але представники міжнародних організацій вважають, що кількість жертв може виявитися значно більшою – до 100 тисяч осіб.

Унаслідок циклону домівки втратили до мільйона людей.

У міжнародній спільноті наростає розчарування діями військової влади М’янми, яка чинить перешкоди доставці гуманітарної допомоги й прибуттю до країни іноземних рятівників.

Заступник Генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Джон Голмз назвав співпрацю з владою М’янми «вкрай незадовільною».

За оцінками Організації Об’єднаних Націй, додав він, циклон «тяжко вразив» принаймні півтора мільйона людей.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив у четвер, що попросив про переговори з керівником військової хунти, старшим генералом Таном Шве.

Він закликав режим у М’янмі зосередитися на мобілізуванні ресурсів, щоб упоратися з наслідками катастрофи, а не на майбутньому конституційному референдумі, який влада країни має намір провести й попри трагедію.
XS
SM
MD
LG