Доступність посилання

ТОП новини

Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає – у Рівному започаткований черговий передвиборний проект


Валентина Одарченко Рівне, 9 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – До позачергових виборів готуються не лише столичні жителі, а й рівняни, котрі вже два місяці живуть без міського голови. Ось тільки, на відміну від киян, вони ніяк не дочекаються від Верховної Ради постанови про проведення позачергових виборів. А тим часом в обласному центрі проблеми в мініатюрі повторюють київські. Саме в Рівному, після столиці, Миколаєва і Кіровограда, був започаткований проект «Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає».

Для Рівного якнайшвидша реалізація проекту дуже бажана – місто в очікуванні виборів міського голови. Тож свої зусилля об’єднали понад 20 молодіжних громадських організацій Рівного та лідери органів студентських самоврядувань під егідою громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» та представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

У рамках «Молодіжної варти» молоді люди прагнуть посилити увагу усіх політичних сил до проблем молоді в своєму регіоні, а ще спонукати ровесників до більшої активності в громадському житті, каже одна з ініціаторів та учасниць проекту, представниця рівненської організації «Пласт» Мар’яна Семенюк.

«Тільки два відсотки молодих людей є членами молодіжних організацій, чотири відсотки бувають на різноманітних суспільних заходах. Але це лідери, готові за собою повести. І я вважаю, що «Молодіжна варта» зможе об’єднати, виховати в наступних поколіннях лідерів, які працюватимуть більш ефективно, не важливо, чи це буде міський голова, чи звичайний робітник», – каже вона.

Серед завдань, які молодь збирається поставити перед кандидатами на посаду міського голови, – поліпшення екологічної ситуації та санітарного стану в обласному центрі, конкретні кроки стосовно боротьби з наркоманією та поширенням ВІЛ-інфекції.

Не останнє місце у молодіжних вимогах до кандидатів займе вирішення конкретних молодіжних проблем, зауважила голова студентської ради Рівненського гуманітарного університету Ілона Стельмах: «Це проблеми житла, працевлаштування та умов, за яких навчаються рівненські студенти».

Скажімо, молоді люди хочуть «витягнути» з кандидатів обіцянку збудувати в Рівному соціальну малосімейку для молодих родин, за виконанням якої чітко стежитимуть.

Проект до виборів, яких немає

Щодо самих виборів, то, як запевнив організатор проекту, голова Фундації регіональних ініціатив Зураб Кантарія, учасники проекту лише вестимуть моніторинг кроків претендентів на владну посаду: «Тут є представники різних молодіжних організацій, і наша роль просвітницька – донести те, що вони обіцяють».

Молоді люди до 30 років становлять третину виборців України. Тож у рамках наступних виборчих кампаній відбуватиметься моніторинг усіх виборчих списків партій та блоків на місцевому рівні на присутність у них молодих представників, а також програми політичних сил стосовно врахування інтересів молоді.

Однак для того, щоб проект запрацював реально, потрібні… самі вибори. Постанову про які так і не спромоглася ухвалити перед святами Верховна Рада України.
XS
SM
MD
LG