Доступність посилання

ТОП новини

Армія Лівану взяла під контроль столицю Бейрут і місто Тріполі по кількаденних боях поміж ліванськими угрупованнями


У неділю в Бейруті спокій, бійці радикальної шиїтської войовничої організації «Хезболла» залишили вулиці міста, їхні позиції зайняла армія. Так само армія перебирає позиції в Тріполі на півночі Лівану, де протягом ночі на неділю в боях між прихильниками й супротивниками уряду загинули принаймні 14 осіб.

У неділю в Бейруті спокій, бійці радикальної шиїтської войовничої організації «Хезболла» залишили вулиці міста, їхні позиції зайняла армія.

Так само армія перебирає позиції в Тріполі на півночі Лівану, де протягом ночі на неділю в боях між прихильниками й супротивниками уряду загинули принаймні 14 осіб.

«Хезболла» погодилася припинити збройну боротьбу, коли влада в свою чергу скасувала свої заходи, які мали на меті зменшити вплив цього угруповання.

Сутички й вуличні бої в Бейруті й деінде в Лівані спалахнули кілька днів тому, коли уряд спробував здійснити такі заходи. Керівництво «Хезболли» назвало їх «оголошенням війни», а уряд у відповідь заявив про «збройний переворот» радикалів.

Серед безлічі інших суперечностей у багатонаціональному й багатоконфесійному Лівані – і суперечка між урядом, який дотримується прозахідного курсу і має підтримку Заходу і США, та ісламістським угрупованням «Хезболла», що його підтримують Іран і Сирія, котра донедавна фактично контролювала Ліван.
XS
SM
MD
LG