Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 06:44

У Дніпропетровську люди, які живуть із ВІЛ, пікетують облдержадміністрацію


Активісти акції протесту не задоволені тим, як реалізуються в області програма боротьби з особливо небезпечними інфекціями: зокрема, у ній не враховані пропозиції громадських організацій ВІЛ-позитивних людей щодо придбання медичних препаратів, які сповільнюють розвиток інфекції в організмі. В облдержадміністрації зі звинуваченнями у бездіяльності щодо проблеми СНІДу категорично не згодні.

Мета акції – привернути увагу влади до проблем профілактики, діагностики та лікування СНІДу.


Біля входу до будівлі адміністрації учасники акції роздають чиновникам символічні чеки на 2 гривні 33 копійки – саме стільки, за підрахунками ВІЛ-інфікованих, держбюджет України надає щороку на одного українця для лікування та профілактики хвороби.

Для порівняння, кажуть вони, медичне обслуговування одного депутата Верховної Ради обходиться у тисячі доларів на рік.


Активісти акції протесту також не задоволені тим, як реалізуються в області програма боротьби з особливо небезпечними інфекціями: зокрема, у ній не враховані пропозиції громадських організацій ВІЛ-позитивних людей щодо придбання медичних препаратів, які сповільнюють розвиток інфекції в організмі.

В облдержадміністрації зі звинуваченнями у бездіяльності щодо проблеми СНІДу категорично не згодні.

Як зауважив начальник управління внутрішньої політики облдержадміністрації Гліб Пригунов, який вийшов до пікетувальників, наразі в регіоні готуються до відкриття два СНІД-центри з надсучасним обладнанням, де безкоштовно надаватимуть допомогу інфікованим.

Пікетувальникам же він порадив не влаштовувати акції, а активніше співпрацювати з владою.

Дніпропетровська область належать до найбільш уражених епідемією ВІЛ-СНІД регіонів України. За рівнем поширеності інфекції вона посідає перше місце. За офіційними даними, наразі в області ВІЛ-позитивними є понад 100 тисяч людей, щороку до них додається ще по кілька тисяч.

Кожну третю неділю травня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться День пам’яті померлих від СНІДу.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG