Доступність посилання

ТОП новини

Демократи обурені заявами Буша в Ізраїлі


Марія Щур Прага, 16 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Представники демократичної парії США обурені заявами президента Джорджа Буша під час його поїздки до Ізраїлю. На святкуванні 60-ліття держави Ізраїль Буш, як стверджують демократи, порівняв кандидата на президентську посаду від демократів, Барака Обаму, з тими, хто потурав нацистам. Білий Дім говорить, що президента Буша неправильно зрозуміли. Що ж саме могли не зрозуміти?

Суперечка виникла після виступу Джорджа Буша в ізраїльському парламенті, де він говорив про боротьбу з Ізраїлем палестинських угруповань «Хамас» та «Хезболла», а також про вороже ставлення до єврейської держави з боку президента Ірану Махмуда Ахмадинеджада.

«Дехто, здається, вірить, що ми маємо вести переговори з терористами та радикалами, так ніби якийсь винахідливий аргумент може їх переконати в тому, що вони весь цей час помилялися. Ми вже чули такі дурнуваті ілюзії раніше. Коли нацистські танки перетинали кордони Польщі в 1939 році, американський сенатор заявив: «Господи, якби ж тільки міг поговорити з Гітлером, всього цього можна було б уникнути». Ми повинні назвати речі своїми іменами: це уявний спокій та потурання, які дискредитувала історія багато разів», – сказав Джордж Буш.

Демократична партія, яка виставляє своїх кандидатів на президентських виборах, відреагувала з обуренням. Бо її провідний кандидат Барак Обама заявив, що він би хотів зустрітися з лідерами країн, що вороже налаштовані проти США, включно з президентом Ірану.

Слова Буша принижують статус президента?

У своїй заяві Обама стверджує, що Буш проводить «політику залякування» і підміняє поняття. Обама говорить, що він ніколи не закликав вести переговори з терористами. Сенатор Джозеф Байден назвав слова Буша «дурницею», а голова Палати Представників Конгресу, також демократ, Ненсі Пелозі, заявила, що слова Буша «принижують статус президента».

«Існує протокол, неформальна традиція – не критикувати президента, поки він перебуває на чужій землі. Можна було б сподіватись, що він вчинятиме так само – не буде критикувати співвітчизників, коли він є за кордоном. Ми вважаємо, що те, що зробив президент, принижує саму президентську посаду і є недостойним представленням країни на урочистостях в Ізраїлі. Я сподіваюся, що кожна серйозна людина відсторониться від слів президента, якщо вона претендує на лідерство в нашій країні», – зазначила Ненсі Пелозі.

Остання ремарка, як виглядає, була адресована Джону Маккейну, який є кандидатом на президентську посаду від Республіканської партії. На думку Маккейна, зустрічатися з Ахмадинеджадом було б «наївним».

Білий Дім відреагував на звинувачення опонентів так, ніби вони зчинили бурю в склянці з водою. Представник Білого Дому зауважив лише, що слова президента мали загальний характер і не були спрямовані проти Барака Обами. Інколи президентські кандидати вважають, що світ «крутиться довкола них», дошкульно зауважила речниця Білого Дому Дана Періно.
XS
SM
MD
LG