Доступність посилання

ТОП новини

Міністр охорони здоров''я призупинив вакцинацію


За словами Василя Князевича, зараз створені дві комісії з розслідування численних випадків госпіталізації людей після вакцинації від кору й краснухи, а також у зв''язку зі смертю школяра 13 травня, котрий за день до цього був щеплений від кору й краснухи.

«Моїм розпорядженням припинена вакцинація по всій Україні», – сказав Василь Князевич в ефірі телекомпанії «Студія 1+1» 17 травня.

За його словами, зараз створені дві комісії з розслідування численних випадків госпіталізації людей після вакцинації від кору й краснухи, а також у зв''язку зі смертю школяра 13 травня, котрий за день до цього був щеплений від кору й краснухи.

Василь Князевич зазначив, що фахівці МОЗ не можуть поки що встановити, чи викликана смерть хлопця вакцинацією.

Крім того, міністр сказав, що надання медичної допомоги хлопчикові здійснювалося не в повному обсязі і в цьому є провина медиків.

Крім цього, Василь Князевич зауважив, що серія вакцини, яка використовувалася в Донецьку й Луганську, закуплена фондом ЮНІСЕФ для України.

При цьому міністр повідомив, що, за даними Світової організації охорони здоров''я, цієї вакцини були застосовані 34 мільйони доз і жодного смертельного випадку не було.

Він додав, що повну відповідальність за якість цієї вакцини несе ВОЗ.

********

13 травня в Краматорську помер учень 11 класу, котрий за день до смерті був щеплений від кору й краснухи.

92 особи, у тому числі 87 дітей, госпіталізовані 15-17 травня через погіршення самопочуття після вакцинації від кору й краснухи (вакцина ZA 26-X) у Краматорську Донецької області.

Крім того, 15 травня старшокласник був доставлений у реанімаційне відділення Кременчуцької дитячої лікарні після вакцинації від кору й краснухи.

Миколаївська область, Одеса, Дніпропетровськ, Харків призупинили вакцинацію населення від кору й краснухи до завершення розслідування зі згаданих випадків.
XS
SM
MD
LG