Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті шукають шляхи покращення «здоров’я зубів»


Надія Петрів Ужгород, 20 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Населення Закарпаття тотально страждає через захворювання твердих тканин зубів. Серед причин цього лікарі називають і пізні звернення громадян, особливо з гірських районів, і проблему з матеріально-технічною базою стоматкабінетів, і відсутність кадрів. Але найбільше звинувачують... питну воду. У ній не вистачає фтору.

Як подолати карієс у Закарпатті, думали на першій науково-практичній конференції стоматологів Закарпаття, яка днями пройшла в Ужгороді
98 % населення Закарпаття потерпає через таку неприємну хворобу зубів, як карієс, 70 % – через захворювання пародонту, 40 відсотків і більше мають проблеми прикусу. Таку статистику називають закарпатські стоматологи. Причин виникнення такої ситуації кілька. Одна з них — пізні звернення жителів до лікарів, особливо гострим це питання є в гірських регіонах краю.

Про інші причини розповів обласний стоматолог Закарпаття Ростислав Лесів: «Це знову ж таки, особливо в гірських районах, неукомплектованість, слабка матеріально-технічна база. Стоматологія в цьому зробила значний прорив, але в селах вона слабка. Недостатнє фінансування. Це, відповідно, тягне за собою пізні звернення до стоматолога, і як наслідок – ускладнення.., проблеми зі здоров’ям».

Але найбільше закарпатці потерпають через те, що у природних джерелах області недостатньо фтору. Саме цей мінерал забезпечує твердим тканинам зуба стійкість і опірність інфекціям, його ж брак робить зуб слабким і вразливим.

Щоб покрити нестачу кадрів відкрили новий стоматологічний факультет

У рамках конференції провідні фірми представили виставку найновішого стоматобладнання: про більшість з нього закарпатським стоматологам, особливо "державникам", поки що доводиться лише мріяти...
Щоб певним чином зняти проблему з порядку денного, два роки тому в Закарпатті на базі Ужгородського національного університету відкрили стоматологічний факультет. Так спеціалісти сподіваються подолати проблему нестачі кадрів. Але поряд із цим фахівці стверджують, що закарпатська стоматологія, як і українська загалом, доволі відстала від європейських досягнень у боротьбі зі стоматологічними хворобами. Тому на базі новоствореного факультету ще цього року планують відкрити такі напрямки і розробляти нові методи, про які в області досі не чули.

Декан стоматологічного факультету, професор Юрій Переста зазначає: «Планується у перспективі, що нам вдасться залучити ґрант. Ми хотіли б у майбутньому відкрити клініку дентальної дитячої гігієни, яка буде надавати допомогу дитячому населенню і міста, і області. У нас в Україні таких клінік немає, але ми хотіли б започаткувати це в Закарпатті, бо це надзвичайно перспективно».

Днями в Закарпатті пройшла перша науково-практична конференція стоматологів. Саме на ній місцеві спеціалісти й почули дані, які змусили замислитися над глобальністю проблем ротової порожнини.

Не так давно в рамках проекту «Здорова усмішка» фахівці обстежили 600 дітей у Швейцарії та Словаччині . Результати шокували: серед швейцарців виявили всього 28 дітей з проблемами зубів, у Словаччині — лише 28 здорових. Стоматологи кажуть, неважко уявити, якими були б результати аналогічного дослідження в Україні.
XS
SM
MD
LG