Доступність посилання

ТОП новини

Президент і ЦВК Грузії не сприймають ультиматуми опозиції


Єдиною альтернативою за нинішньої ситуації є діалог, заявив Міхеїл Саакашвілі. За словами Саакашвілі, треба говорити поміж собою не мовою ультиматумів, а мовою діалогу. Тим часом Центральна виборча комісія Грузії відхилила вимогу виборчого блоку «Об’єднана опозиція» скасувати результати парламентських виборів 21 травня.


Єдиною альтернативою за нинішньої ситуації є діалог, заявив Міхеїл Саакашвілі.

Виступаючи на прес-конференції разом із президентом Польщі Лехом Качинським, який відвідує Грузію з нагоди її сьогоднішнього Дня незалежності, грузинський керівник висловив упевненість, що багато з представників опозиції не бойкотуватимуть новий парламент, а ввійдуть до нього.

За словами Саакашвілі, треба говорити поміж собою не мовою ультиматумів, а мовою діалогу.

Тим часом Центральна виборча комісія Грузії відхилила вимогу виборчого блоку «Об’єднана опозиція» скасувати результати парламентських виборів 21 травня.

У ЦВК цю вимогу назвали необґрунтованою.

Раніше сьогодні опозиція дала на своєму мітингу Президентові Міхеїлу Саакашвілі дві години, щоб він «вийшов до народу і визнав, що вибори були сфальсифіковані».

А Центральній виборчій комісії вказали, щоб вона «й не насмілювалася» офіційно оголошувати результати парламентських виборів 21 травня і натомість скасувала їх.

По тому мітинг опозиції розійшовся, але опозиційні лідери закликали своїх прихильників зібратися перед будинком парламенту в ніч на 10 червня, щоб заблокувати підходи до нього й зірвати заплановану на цей день першу сесію новообраного парламенту.

Раніше сьогодні влада зірвала плани опозиції перестрітися з військовими та іншими учасниками параду з нагоди сьогоднішнього Дня незалежності Грузії. Парад пройшов на годину раніше, ніж було оголошено.

Перед цим опозиція на своєму мітингу оголосила вибори «нелегітимними» й висунула вимогу анулювати їхні результати і призначити нові.

За результатами парламентських виборів у Грузії 21 травня владна партія «Єдиний національний рух» отримує 120 зі 150 мандатів, решту 30 – представники чотирьох опозиційних партій і блоків.

Опозиція стверджує, що результати виборів масово сфальсифіковані чи здобуті «залякуванням» виборців і «терором». Майже всі опозиційні депутати заявили, що відмовляються від своїх мандатів.

Міжнародні спостерігачі звернули увагу на проблеми, які були на виборах, але зазначили значний поступ у бік демократичності порівняно з попередніми.

Матеріали до теми:

• Грузинська опозиція починає знову висувати ультиматуми • Грузія святкує День незалежності військовим парадом і мітингом опозиції
XS
SM
MD
LG