Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд, поновивши пільги, «фактично їх заблокував» – Ігор Шпак


«Практика призупинення соціальних пільг, які надаються за професійною ознакою, існує в Україні з 2001 року. Держбюджет за держбюджетом призупиняв ці пільги, а Конституційний Суд раз за разом ці пільги поновлював. 28 грудня, коли ухвалювався бюджет, було прийнято дещо інше рішення. Пільги не призупинялися, їх виписали в абсолютно новій редакції», – заявив в ефірі Радіо Свобода виконавчий директор Центру підтримки бюджетних реформ Ігор Шпак.

За його словами, зокрема, був виданий так званий поріг доступності, тобто право на пільгу отримував лише той пільговик, сукупний доход якого в розрахунку на кожного члена сім’ї не перевищує певний рівень доходу. Ця норма була фактично скасована постановою Кабміну номер 407 від 23 травня.

«Конституційний Суд визнає антиконституційними, не чинними саме ті пункти законів, які запроваджують ці пільги. Тобто, якщо йти буквально по виконанню закону і читати рішення Конституційного Суду, то всі ті норми законодавства, які запроваджують пільги для пільговиків, із 22 травня припинили своє існування. Не всі, а ті з них, які згадувалися в законі про бюджет», – стверджує виконавчий директор Центру підтримки бюджетних реформ.

Конституційний Суд визнав неконституційними норми закону про держбюджет, які звужують пільги і соцгарантії громадянам. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко назвала це рішення політичним замовленням і звинуватила КС у «повному знищенні державного бюджету».

XS
SM
MD
LG