Доступність посилання

ТОП новини

Часу в українських політиків практично не залишилося. ЄС може впливати на демократизацію в Росії через Україну (Огляд європейської преси)


Прага – Провідні європейські видання не перестають дивуватися політичним перипетіям в Україні і порівнюють їх із мильною оперою, хоча, як зауважують експерти, ситуація в державі не смішна, а критична і часу для зменшення небезпеки економічної кризи у влади майже не залишається. Деякі видання вважають, що Брюссель має надати Україні перспективу членства в ЄС, бо вона така ж сама європейська країна, як Болгарія, і більше європейська, аніж Туреччина.

Впливовий лондонський часопис «Економіст» знову опублікував два розлогі редакційні матеріали про Україну. В першому з них ідеться про політичні бійки в українській владі і загрозу поглиблення економічної кризи в державі. «Економіст» вважає, що найбільша небезпека для української політики криється в слабкості партій і їхній залежності від спонсорів та харизматичних осіб. Британське видання зауважує, що жертвою подібних сил стала «Наша Україна», яка втратила перспективу перетворитися на справжню демократичну силу і скотилася у номенклатурне болото. «Економіст» не виключає, що розгул корупції і слабкість влади в Україні погіршать ситуацію в економіці і суспільстві, про що, як мовиться в редакційному матеріалі цього видання, свідчать і вибори київського мера. Лондонський часопис переконаний, що часу для виправлення ситуації в українських політиків «практично не залишилося».

В іншій публікації цього ж видання, лондонського журналу «Економіст», ідеться про необхідність надання з боку Брюсселя для України перспективи членства в ЄС, бо інакше Росія посилить тут свої позиції, що матиме «ефект доміно» та створить небезпечну напруженість на кордонах із ЄС. І, навпаки, як мовиться у статті в «Економісті», визнання України як кандидата до ЄС «надихне лібералів у Росії, які хочуть встановити там нормальну демократію».

Австрійська «Ді Прессе» також вважає, що якраз на теренах України і Білорусії «конкуренція в галузі інтеграції» між Росією і Заходом найближчим часом стане набагато гострішою.

Можливо, й тому лондонський «Економіст» інформує про ініціативу Швеції та Польщі створити у рамках «Східної ініціативи» ЄС своєрідний варіант «Вишеградської четвірки», куди, окрім посткомуністичної Польщі та багатої нейтральної Швеції, входили б Україна та Білорусь. Остання, правда, поки що формально. На думку авторів «Економіста», ця ініціатива має на меті наблизити до ЄС низку пострадянських країн – Молдову, Грузію та інші зацікавлені держави
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG