Доступність посилання

ТОП новини

На флагмані ВМС України підняли прапор НАТО


Це означає, що український фрегат «Гетьман Сагайдачний» успішно пройшов сертифікацію і ввійшов в оперативне підпорядкування військово-морського командування НАТО, повідомило в суботу управління прес-служби Міноборони України.

Відтепер «Гетьман Сагайдачний» починає практично виконувати завдання операції НАТО «Активні зусилля» в Середземному морі.

Напередодні український фрегат пройшов двотижневе тренування для участі в цій операції і повного інтегрування корабля до складу сил-учасниць операції.

За попередніми планами командування морського компоненту Об’єднаних Збройних сил НАТО «Південь», у неділю «Гетьман Сагайдачний» має вирушити у визначений район Середземного моря для патрулювання в інтересах антитерористичної операції НАТО.

* * * * * * * * * * *

Антитерористична операція НАТО в Середземному морі «Активні зусилля» розпочалася після терактів у США 11 вересня 2001 року – вже 6 жовтня 2001 року.

Мета операції – боротьба з тероризмом у Середземному морі шляхом запобігання нелегальному перевезенню морем зброї й боєприпасів, протидії незаконним переміщенням людей та іншій незаконній діяльності з використанням цивільних суден.

Основні завдання операції – патрулювання та контроль за пересуванням кораблів у зоні проведення операції.

Україна стала другою після Росії з країн – не членів НАТО, яка приєдналася до операції «Активні зусилля».

Минулого року в ній брали участь корвети ВМС України «Тернопіль» і «Луцьк».
XS
SM
MD
LG