Доступність посилання

ТОП новини

Українські моряки спільно із силами НАТО патрулюють Середземномор’я


Севастополь – Флагман Військово-морських Сил України фрегат «Гетьман Сагайдачний» сьогодні розпочав патрулювання Середземного моря.

Фрегат «Сагайдачний»
(фото прес-служби МО України)
Сьогодні в рамках бойової антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля» українські моряки розпочнуть догляд суден неподалік грецького і турецького узбережжя Середземноморя.

Антитерористична операція НАТО в Середземному морі «Активні зусилля» розпочалася після терористичних актів в США 11 вересня 2001 року. Тоді НАТО на практиці застосувала положення Статі 5 Вашингтонського договору.

На прохання США Альянс погодився на проведення у Середземному морі антитерористичної операції, практична фаза якої розпочалася 6 жовтня 2001 року. Мета операції – боротьба з тероризмом у межах Середземного моря шляхом запобігання нелегальним перевезенням морем зброї й боєприпасів, протидії незаконним переміщенням людей та іншій незаконній діяльності з використанням цивільних суден. Основні завдання – патрулювання та контроль за переміщенням кораблів в зоні проведення операції.

Україна стала другою після Російської Федерації з країн – не членів НАТО, яка приєдналася до «Активних зусиль». На базі штабу Військово-Морських Сил України створений Контактний пункт – для взаємного обміну інформацією у рамках операції. Крім того, український флот уже направляв до Середземномар’я два корвети – «Тернопіль» і «Луцьк».

Стандарти НАТО – досить високі. Чи справляються українські моряки із поставленими завданнями?

Екіпажі корветів «Тернопіль» і «Луцьк» за підсумками участі в операції отримали високі оцінки експертів НАТО, а деякі моряки були нагороджені відзнаками Євроатлантичного Альянсу.

Фрегат «Гетьман Сагайдачний» перш ніж приступити до операції 31 травня отримавши допуск до виконання завдань операції НАТО і на кораблі було піднято прапор НАТО. Це означає, що український корабель успішно пройшов сертифікацію експертами Альянсу, увійшов в оперативне підпорядкування командувача морського компоненту Об’єднаних Збройних сил НАТО «Південь» (Неаполь, Італія) і може приступати до практичного виконання завдань з виявлення та попередження терористичних дій у Середземному.

Переведення «Гетьмана Сагайдачного» в оперативне підпорядкування Об’єднаних Збройних сил НАТО «Південь» відбулося на підставі рішення Північноатлантичної Ради, члени якої на цьому тижні розглянули звіт військових експертів з Неаполя про рівень готовності українського корабля до участі в операції «Активні зусилля». Цей рівень було з’ясовано під час двотижневого тренування фрегату «Гетьман Сагайдачний» з італійським тренінг-партнером – фрегатом «Грантьєре», що тривало у базі НАТО Суда-Бей та у морі неподалік грецького острова Кріт і мало на меті повне інтегрування українського корабля до складу сил-учасників цієї операції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG