Доступність посилання

ТОП новини

Поляки допоможуть реставрувати музей «Личаківський цвинтар» у Львові


На цей рік Міністерство культури і національної спадщини Польщі і польський Сенат надали понад 900 тисяч гривень на реалізацію проекту, повідомили в управлінні охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Проект розрахований на 5–10 років.

За гроші, надані польською стороною, інвентаризують 1 тисячу 300 об’єктів на Личаківському цвинтарі: зберуть повну інформацію про стан надмогильних скульптур, їхнього автора і людину, яка там похована.

Також цього року львівські та варшавські реставратори відновлять надгробки українського літературознавця і мовознавця ХІХ століття Омеляна Огоновського, професора Львівського університету, поляка Юліуша Макаревича, вірменського архієпископа Самуеля Степановича і грецької родини Папарів, знаних львівських меценатів.

Личаківський цвинтар відкрили в 1786 році. З того часу тут відбулось понад 350 тисяч поховань. Тут спочивають такі видатні творчі особистості як Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич, Григорій Тютюнник, Ірина Вільде, Володимир Івасюк.

Личаківський цвинтар – один із найбагатших музеїв скульптури та архітектури під відкритим небом у Європі. Найдавніша надгробна плита датована 1675 роком.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG