Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Спроби переглянути Договір між Україною і Росією – велика політична помилка


Президент наголосив, що на сьогодні відносини між Україною та Росією мають найвищий статус – стратегічного партнерства, і це визначено в Договорі про дружбу.

«Я переконаний, що є великою політичною помилкою піддавати ревізії характер цих відносин. Але очевидно, що не все залежить від української сторони», – сказав Віктор Ющенко на брифінгу після переговорів із президентом Словенії Данілом Тюрком.

Ющенко заявив, що Україна відповідально ставиться до відносин із Росією.

«Ми розцінюємо ці відносини як відносини між двома сусідами, вічними сусідами. Ми будуємо їх на принципах, які засвідчують і на державному, і на людському рівні велику повагу до російської держави, російського народу. Я ніколи не допускав і не буду допускати ті тональності чи застосування слів для характеристики цих відносин, які б дискредитували державу чи двосторонні стосунки», – сказав Президент.

Водночас він вчергове повторив, що Україна є суверенною державою і тому вибудовуватиме свою зовнішню політику, виходячи з національних інтересів.

Ющенко наголосив, що Україна будує свою політику не проти третьої сторони, не проти будь-якого сусіда.

Він запевнив, що на території України не будуть розміщуватись жодні військові бази інших країн.

Раніше в середу Державна дума Росії прийняла заяву, в якій пропонує керівництву своєї країни у разі приєднання України до Плану дій для членства в НАТО або форсування вступу до Північноатлантичного союзу «вважати це її одностороннім виходом із Договору про дружбу, співпрацю і партнерство і розглянути питання про вихід Росії з цього документа».
XS
SM
MD
LG