Доступність посилання

ТОП новини

У середу – річниця трагічних подій на площі Тяньаньмень у Пекіні


Цього дня виповнилось 19 років від придушення китайською владою масових студентських заворушень на цій площі в центрі столиці Китаю.

У Гонконгу відбулася акція пам’яті жертв червневих подій 1989 року. Представник правозахисної організації «Міжнародна амністія» Софі Пір заявила на цій акції: «Люди хочуть сказати, що ми пам’ятаємо і не забудемо про те, як китайська влада холоднокровно вбила власних громадян; що ми досі багато не знаємо; що людей досі тримають в ув’язненні за участь у тих акціях протесту – і це неприйнятно. Ми наполягаємо на незалежному розслідуванні».

Напередодні роковин правозахисна організація Human Rights Watch закликала владу Китаю звільнити близько 130 осіб, які досі перебувають в ув’язненні за участь у протестах на площі Тяньаньмень. Таким чином Пекін мав би виконати свою передолімпійську обіцянку поліпшити становище з правами людини.

А Сполучені Штати закликали владу Китаю опублікувати повні дані про загиблих, зниклих безвісти й арештованих у перебігу тих подій.

У Пекіні речник Міністерства закордонних справ Китаю натомість заявив, що під тими подіями давно підведено риску і що це суто внутрішня справа його країни.
XS
SM
MD
LG