Доступність посилання

ТОП новини

Палестинський президент і «Хамас» розкритикували Барака Обаму


Кандидат на президента США від Демократичної партії заявив, що місто Єрусалим повинне залишитись столицею Ізраїлю і не має бути розділене.

У відповідь президент Палестинської адміністрації Махмуд Аббас заявив: «Ми повністю відкидаємо цю заяву. Доля Єрусалиму є одним із 6 питань на порядку денному мирних переговорів. Увесь світ знає, що Східний Єрусалим, арабський Єрусалим, священний Єрусалим окупували у 1967 році. Ми не погодимось на незалежну палестинську державу без Єрусалиму як його столиці. Я вважаю, що це питання зрозуміле».

Його підтримав речник угруповання «Хамас» Самі Абу Зухрі: «Ці заяви свідчать про існування домовленості між обома американськими партіями, Демократичною і Республіканською, щодо підтримки ізраїльської окупації за рахунок прав арабів та інтересів палестинців. Ці заяви знищують будь-яку надію на зміну американської зовнішньої політики щодо арабсько-ізраїльського конфлікту».

Після громадянського конфлікту на палестинських теренах рік тому Західний берег Йордану далі контролює Махмуд Аббас, а в Смузі Гази владу захопило збройною силою угруповання «Хамас».

Ізраїль, який у 1967 році фактично анексував східну, переважно арабську частину міста, офіційно вважає весь Єрусалим своєю «вічною і неподільною столицею». Переважна більшість міжнародної спільноти не визнала цього кроку, а Рада Безпеки ООН відкинула його. Водночас США офіційно вважають весь Єрусалим за столицю Ізраїлю.

Палестинці вважають, що Східний Єрусалим повинен бути столицею майбутньої палестинської держави. Остаточний статус Єрусалима має стати предметом останньої частини ізраїльсько-палестинських мирних переговорів після того, як владнають усі інші питання.
XS
SM
MD
LG