Доступність посилання

ТОП новини

Меркель нагадує Медведєву про Ходорковського


Канцлер Німеччини Анґела Меркель порушила питання щодо долі Михайла Ходорковського на зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Медведєв відповів, що колишній голова нафтової компанії «Юкос» може подавати клопотання про помилування, але це питання не можна порушувати на міждержавних переговорах.

Напередодні адвокат Ходорковського Юрій Шмідт висловлював сподівання, що під час переговорів у Берліні розглянуть питання його підопічного.

Колишнього голову «Юкоса» засудили на 8 років ув’язнення за звинуваченнями в економічних злочинах. Російські і міжнародні правозахисники вважають вирок політичним.

Серед інших питань, порушених на переговорах, – проект трубопроводу «Північний потік», нова угода про співробітництво Росії з Євросоюзом та інші економічні питання.

Російський керівник висловив занепокоєння браком порозуміння з західними державами щодо питань безпеки, зокрема, дотримання угоди про звичайні збройні сили в Європі і розширення НАТО.

Росія протестує проти входження нових країн до Північноатлантичного союзу і вийшла з договору про звичайні збройні сили, вважаючи його неприйнятним для себе.

Це перший візит Медведєва до європейської країни як президента Росії.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG