Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко відвідав у Росії Соловецький монастир


Президент відвідав Музей ГУЛАГу на території цього монастиря і поклав квіти до Меморіалу пам’яті жертв ГУЛАГу і до Пам’ятного хреста на Старому Соловецькому кладовищі на Великому Соловецькому острові.

А до погруддя кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського Віктор Ющенко поклав не тільки квіти, а й землю, яку привіз із України.

Він також передав у подарунок Музеєві дослідження інституту археографії та джерелознавства Національної академії наук України та СБУ «Остання адреса» до 60-річчя Соловецької трагедії. Це унікальні архівні матеріали, переважна частина яких друкується вперше. Вони розповідають про долі в’язнів Соловецького табору.

Окрім того, Президент подарував розсекречені архівні дані СБУ на вісьмох в’язнів – Аркадія Барбару, Володимира Підгаєцького, Володимира Удовенка, Григорія Холодного, Марка Вороного, Миколу Зерова, Ананія Лебідя та Павла Филиповича.

Президент залишив запис у Книзі почесних гостей Музею політичних жертв Соловецького табору особливого призначення, в якому нагадав: «На цій священній для нас землі упокоїлися останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський, кращі сини українського народу, цвіт і надія нашого національного відродження, знищені злочинним комуністичним режимом».

Від імені України Віктор Ющенко висловив вдячність усім, хто дбає про пам’ять про цих людей.

У п’ятницю Президент у перебігу свого візиту до Росії візьме участь у Міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі. Там він має зустрітися з російським колегою Дмитром Медведєвим.
XS
SM
MD
LG