Доступність посилання

ТОП новини

Уряд мінятиме макропоказники. Президент радить, як


В. Ющенко і Ю. Тимошенко

Київ – Якими мають бути макропоказники у змінах до державного бюджету? Це питання розглядають сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів. З відповідним листом до Кабміну звернувся і Президент.

У листі, який Президент Ющенко надіслав на адресу Прем’єра Тимошенко, йдеться про необхідність перегляду номiнального ВВП, зовнiшньої торгiвлi, iндексів споживчих цін та показників, пов’язаних із вiдтворенням трудових ресурсiв. У листі Віктор Ющенко зазначає, що, згiдно з розрахунками фахiвців Секретарiату Президента, дохідну частину бюджету можна збільшити на 40 мільярдів. До речі, сама Прем’єр раніше говорила про 20.

Від 10% до 17%. Рівень зростання інфляції буде змінений

Що ж стосується зміни макропоказників, то, за словами колишнього міністра економіки, бютівця Сергія Терьохіна, рівень інфляції в зміненому бюджеті має бути закладений на рівні трохи більше, ніж 17%. «Номінальний ВВП має бути збільшеним відповідно до того, що у нас рівень інфляції 9,8 до кінця року не буде, 17,4-17,6 – буде. Реальні доходи населення потрібно підтримувати на позитивному рівні, щоб не було зменшення. Плюс, відповідно до закону, необхідно індексувати будь-які допомоги, соціальні підтримки людям, які від Бога не можуть на себе заробити».

Реальна інфляція – в 22%?

Втім, на думку представника парламентського комітету з економічної політики, регіонала Олексія Плотникова, не варто очікувати, що рівень інфляції буде нижчим 20%. І саме цей показник має бути закладений у державному бюджеті. «Головна проблема – це проблема інфляції. Цього тижня вже почалися розмови, що наче вона знизиться до 16%. Але це некоректно. Потрібно реалістичніше ставитися до інфляційних параметрів, попри те, що там є політичні чинники, що є бачення уряду, наче інфляція вгамується сама по собі. Цей показник не буде нижчим 20%. Можливо, це буде десь 22%».

Минулого тижня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко доручила Міністерству фінансів почати консультації щодо змін і доповнень до державного бюджету. Раніше планувалося, що ці зміни до парламенту будуть внесені до 1 березня. Рівень інфляції у нинішньому бюджеті закладений у межах 10%. Хоча вже сьогодні він перейшов 14-відсоткову позначку.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG