Доступність посилання

ТОП новини

Винуватець трагедії на шахті – її директор?


На фото: з родичами потерпілих працюють психологи (фото з сайту МНС України)

Держкомісія з розслідування причин аварії встановила факт зриву пломб на шахті імені Карла Маркса, встановлених за рішенням Держгірпромнагляду.

Про це повідомив перший віце-прем`єр-міністр, голова урядової комісії Олександр Турчинов сьогодні на засіданні уряду.

«Всупереч тому, що 6 червня, напередодні аварії Держгірпромнагляд заборонив проведення видобутку вугілля і проведення технологічних робіт на шахті, запломбував скіпи, за рішенням керівництва шахти пломби було зірвано і продовжувалися виробничі роботи з видобутку вугілля, зокрема й вибухові роботи», – сказав О. Турчинов.

За його словами, саме такі дії керівництва шахти стали причиною детонації для викиду газу і вугілля. «Комісія продовжує роботу, остаточні висновки ми зможемо зробити тільки після того, як будуть проведені детальні дослідження, коли буде підписано акт, але попередня інформація виглядає так, як я повідомив», – додав він.

У свою чергу прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко нагадала, що порушення розпоряджень Держгірпромнагляду і зрив пломб є кримінальним злочином.

«Це кримінальний злочин. І це є суб`єктивним чинником однієї людини – керівника шахти, який дав право робити такі антизаконні речі. Через такі антизаконні накази і через те, що було зірвано пломби, сьогодні втрачені життя людей», – сказала Ю. Тимошенко.

Шанси знайти 12 гірників живими дуже малі

Про це заявив у вівторок перший віце-прем’єр Олександр Турчинов, який очолює урядову комісію з розслідування недільного вибуху на шахті імені Карла Маркса в Єнакієвому Донецької області.

Водночас, за його словами, рятувальні роботи триватимуть доти, доки під землею є люди.

Цим роботам заважають підземні води і погана видимість.

Віце-прем’єр також повідомив про дані розслідування подій 8 червня.

За цими даними, на глибині 1 кілометр стався раптовий викид породи й метану, який шахтним стовбуром піднявся до позначки близько 500 метрів, i вже там, найімовірніше, від іскри, стався вибух.

Однією з причин аварії, на думку Турчинова, могла стати ситуація з технікою безпеки на шахті.

Якраз напередодні вибуху Держгірпромнагляд заборонив на ній видобування вугілля.

У вівторок Державний комітет із промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду повідомив про факти, які підтверджують ведення заборонених робіт із видобутку вугілля на шахті перед вибухом.

Зокрема, фахівці Держгірпромнагляду виявили записи в журналі, які свідчать, що на деяких ділянках велися роботи й після того, як була накладена заборона на видобуток. Крім того, є аудіозаписи переговорів диспетчерів із гірниками, які перебували під землею, що свідчать про це.

Усі ці дані Комітет передав до Генеральної прокуратури.

Досі не відома доля 12 гірників.

У понеділок на шахті імені Карла Маркса в Єнакієвому Донецької області, де в неділю вранці стався сильний вибух, вдалося врятувати 24 шахтарів.

Іще одного знайшли загиблим. Тіло машиніста, який загинув від черепно-мозкової травми, теж уже підняли на поверхню.

Після вибуху і пожежі під завалами в шахті опинилися 37 гірників.

Вибух був такої сили, що зруйнував і наземні споруди шахти.

Урядова комісія з розслідування причин вибуху розглядає кілька версій.

Серед них — порушення техніки безпеки, відмова обладнання, яке мало гарантувати безпеку, і людський фактор.

Як заявила секретар Ради національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова, яка у понеділок побувала на місці аварії, «всі версії мають право на життя, доки не вималюється одна основна версія, яка буде або спростована, або доведена слідством».

Генеральна прокуратура напередодні порушила кримінальну справу за фактом аварії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG