Їх знайшли на колії станції «Підзамче» минулого року.
Вже понад рік Львівська обласна правозахисна організація «Меморіал» просить мерію виготовити домовини для жертв голодомору 1946 -1947 років.
Ще 2006 року на колії станції «Підзамче» були знайдені 500 людських останків. Як з’ясувалось, це жертви повоєнного голодомору, жителі 16 східних областей і Бессарабії. Люди втікали від голоду до західних областей. У Львові вони переховувались по під’їздах і горищах, у скверах. Їх знаходили і розстрілювали НКВДисти, а потім скидали в ями біля залізничної колії.
Як розповів голова обласної правозахисної організації «Меморіал» Євген Гринів, залізничники виділили гроші для виготовлення 500 міні-домовин: «Експертиза проведена в кінці 2006 року і підтвердила, що це жертви голодомору».
Невдовзі під час будівництва каплички знайшли останки ще 50 жертв голодомору. Більше року людські кістки лежать у 2 мішках, а правозахисник увесь час просить мерію виготовити домовини і допомогти в проведенні експертизи 50 останків.
Перепоховання жертв голодомору 1946-1947 років має відбутись наприкінці жовтня на Личаківському цвинтарі. На нього прибудуть представники з усіх східних областей.
Вже понад рік Львівська обласна правозахисна організація «Меморіал» просить мерію виготовити домовини для жертв голодомору 1946 -1947 років.
Ще 2006 року на колії станції «Підзамче» були знайдені 500 людських останків. Як з’ясувалось, це жертви повоєнного голодомору, жителі 16 східних областей і Бессарабії. Люди втікали від голоду до західних областей. У Львові вони переховувались по під’їздах і горищах, у скверах. Їх знаходили і розстрілювали НКВДисти, а потім скидали в ями біля залізничної колії.
Як розповів голова обласної правозахисної організації «Меморіал» Євген Гринів, залізничники виділили гроші для виготовлення 500 міні-домовин: «Експертиза проведена в кінці 2006 року і підтвердила, що це жертви голодомору».
Невдовзі під час будівництва каплички знайшли останки ще 50 жертв голодомору. Більше року людські кістки лежать у 2 мішках, а правозахисник увесь час просить мерію виготовити домовини і допомогти в проведенні експертизи 50 останків.
Перепоховання жертв голодомору 1946-1947 років має відбутись наприкінці жовтня на Личаківському цвинтарі. На нього прибудуть представники з усіх східних областей.