Доступність посилання

ТОП новини

Тарасюк: Вимога Росії ставить під сумнів лінію кордону в Керченській протоці


Колишній міністр закордонних справ України, народний депутат Борис Тарасюк вважає, що заява Росії з вимаганням від України припинити розробку низки нафтогазоносних площ на шельфі Чорного моря ставить під сумнів лінію кордону в Керченській протоці.

Про це він заявив в ефірі «5-го каналу».

«Це зайвий раз Росія намагається поставити під сумнів: по-перше, існування лінії кордону в Керченській протоці; а по-друге, можливо робить черговий сигнал зовнішньому світу про те, що є проблеми у взаєминах із Україною», – сказав Борис Тарасюк.

Він також зазначив, що якщо в Чорному й Азовському морях питання лінії кордону є предметом переговорів, «то в Керченській протоці питання давно закрито».

********
13 червня Департамент інформації та друку Міністерства закордонних справ Російської Федерації розповсюдив коментар з вимогами припинити розробку низки нафтогазоносних площ на шельфі Чорного моря.

«Українські компанії спільно з компаніями третіх держав у даний час ведуть активну розробку низки нафтогазоносних площ на шельфі Чорного моря із застосуванням бурових робіт, зокрема, в районі так званої «Структури Субботіна». Крім того, намічено освоєння ресурсів газу в районі «Підняття Палласа», – сказано у коментарі.

«Російська сторона звертає увагу, що вказані райони є предметом переговорного процесу між Російською Федерацією і Україною по розмежуванню континентального шельфу і виняткової економічної зони в акваторії Чорного моря. У зв'язку з цим вважаємо, що вказана діяльність носить протиправний характер і повинна бути припинена», – зазначає МЗС Росії.
XS
SM
MD
LG