Доступність посилання

ТОП новини

Генеральний секретар НАТО: мітинги проти НАТО – свідчення демократії


«Коли я бачу такі демонстрації в Києві, то мені спадає перша думка: це – демократія у дії. Україна сьогодні демократична країна, і кожна людина має право на свою власну думку – це невід’ємна частина демократії», – сказав Яап де Гооп Схеффер.

«Але водночас я хочу сказати, що я сьогодні бачив і пронатовські демонстрації, а не тільки антинатовські», – звернув він увагу, виступаючи в понеділок увечері після зустрічі з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко.

При цьому Генеральний секретар НАТО вважає, що і Північноатлантичний союз, і влада України і Юлія Тимошенко як прем’єр «можуть зробити ще багато» для інформування українських громадян про НАТО.

Яап де Гооп Схеффер також наголосив, що приєднання України до Плану дій для членства в НАТО і власне набуття самого членства в НАТО не є тотожними поняттями.

«ПДЧ – це План дій для членства, але ПДЧ – це лише одна ділянка на шляху того, що я, як великий прихильник «Бітлз», називаю назвою однієї з їхніх пісень – «Довгою звивистою дорогою», – сказав він.

Яап де Гооп Схеффер перебуває в понеділок і вівторок в Україні на чолі делегації Північноатлантичної ради, яку складають постійні представники в НАТО 26 країн-членів.

Напередодні зустрічі з Юлією Тимошенко і членами українського уряду делегація взяла участь у понеділок у Києві в засіданні Комісії Україна – НАТО на високому рівні й консультаціях із Радою національної безпеки і оборони України на чолі з Президентом Віктором Ющенком.

У вівторок члени делегації візьмуть участь у низці громадських заходів і дискусій на теми НАТО в Києві, Дніпропетровську, Львові і Харкові.
XS
SM
MD
LG