Доступність посилання

ТОП новини

Криза довіри до лідерів. В Україні знову найпопулярніший Путін


Прага – Жоден зі світових лідерів не викликає великої довіри у жителів планети. Такий головний висновок опитування, який провела дослідницька організація WorldPublicOpinion.org, за участі соціологів із різних країн світу. Один із лідерів негативного рейтингу – американський президент Джордж Буш. Серед українців найпопулярнішим є російський політик – Володимир Путін. А от керманича України Віктора Ющенка поважає чимало жителів Азербайджану.

Українцям імпонує «тверда рука» Путіна?
Наскільки Ви довіряєте лідерам робити відповідальні речі у міжнародних справах, поцікавилися соціологи у жителів 20 країн – від Китаю та Індії до Бразилії й Нігерії, там де живе 60 відсотків населення світу.

Лише генсек ООН Пан Ґі Мун отримав переважно позитивний рейтинг.

Позитивні бали набрали також прем’єри Росії і Великої Британії та президент Китаю, але вони не здобули широкої міжнародної підтримки. Мало довіри викликає президент Сполучених Штатів. За кількістю негативних оцінок Джорджа Буша обігнав лише президент Пакистану Первез Мушарраф.

Виглядає, що у світі виник вакуум довіри до лідерів, зазначив Радіо Свобода один із організаторів дослідження американський соціолог Стівен Вебер з WorldPublicOpinion.org. «Виглядає, що жоден лідер не спроможний представляти світові цінності. Цей вакуум також створює можливості для тих політиків, які краще уявляють світові інтереси, а не вузькі місцеві», – зазначив він.

Українці мало цікавляться світовою політикою

Опитування також виявило, що українці мало цікавляться світовою політикою. Більше половини людей, до яких звернулися соціологи, погодилися оцінювати лише трьох керівників: Буша, Путіна і власного президента Ющенка. При цьому більшість українців довіряють лише одному з них – російському прем’єру (59%). На другому місці – президент Китаю Ху Цзіньтао. Його шанують 20% українців.

Крім України, до російського лідера також добре ставляться у Китаї та Південній Кореї. Але переважає негативна думка. «Є багато країн, які не дуже довіряють Путіну. Особливо це стосується Західної Європи, Сполучених Штатів. Є стурбованість, що курс Путіна у зовнішній політиці надто самовпевнений, і це не подобається багатьом країнам», – зауважує Стівен Вебер.

Світ більше довіряє авторитарним лідерам?

Коментуючи результати опитування, американський часопис «Ньюсвік» написав, що тепер, як виглядає, світ більше довіряє авторитарним лідерам, аніж демократам, адже Путін і Ху Цзіньтао набрали непогані бали.

Крім міжнародних лідерів, соціологи з WorldPublicOpinion.org також оцінювали діячів регіонального масштабу. Тут виявилося, що Віктору Ющенкові довіряє 11 відсотків росіян. Але найпопулярніший Президент України в Азербайджані. Йому готові довірити міжнародні справи половина жителів країни (51 %). «Україна є одним із союзників Азербайджану на міжнародній арені, вони разом належать до організації ГУАМ. Тому населення Азербайджану позитивно ставиться і до лідера України», – пояснює директор азербайджанської редакції Радіо Свобода Кенан Алієв.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG