А тим часом польське видання «Салон-24» закликає польську владу зробити все можливе, щоб сприяти порятунку України та Грузії від російського імперського тиску в рамках західної системи безпеки, бо, на думку цього часопису, лише тоді вдасться завадити Москві відновити свою імперську міць та загрожувати безпосередньо Польщі та іншим європейським сусідам.
Московське ж урядове видання «Російська газета» відкрито глузує з приводу намагань Генсека НАТО і його «26 брюссельських комісарів» якось позитивно налаштувати громадську думку України щодо Альянсу. Ця газета зауважує, що «до грудня Києву необхідно переконати Брюссель у прагненні до Альянсу не лише столиці і західної частини України, але й Донецька, Одеси, Луганська, Сімферополя. Сьогодні це виглядає неможливим», – робить висновок «Російська газета».
Впливова німецька «Берлінер Цайтунґ» вважає, що так само, як проголосували проти базового договору Євросоюзу 750 тисяч ірландців, сьогодні можуть проголосувати «німці, й греки, й шведи, не кажучи вже про британців і датчан». Газета вважає, що населенню багатьох країн не подобається «багатоповерховість» та «все більша зарозумілість» брюссельської бюрократії, але жодна з 27 країн ЄС і не подумає проголосувати за вихід зі спільноти, бо всі розуміють, що «гуртом легше батька бити» і «жодній з країн ЄС не вдалося б здійснити більше самій, аніж в спільноті». Парадокс, на думку «Берлінер Цайтунґ», полягає в тому, що «ЄС мусить проводити доцільну політику, лише ігноруючи негативний настрій значної частини населення». Німецька газета прогнозує, що «ЄС доведеться й надалі існувати без мети і плану». В цій украй незадовільній обставині винні не політики та «єврократи», які хотіли збільшення демократії, вважає «Берлінер Цайтунґ». Газета завершує тим, що за всі неуспіхи доведеться відповідати тепер «800 тисячам ірландців, і всім тим, хто з таким же задоволенням сказав Лісабонському договору «ні». З тих же причин, що й завжди».