Доступність посилання

ТОП новини
14 серпня 2020, Київ 08:41

Яценюк не виключає дострокових парламентських виборів


Через блокування трибуни БЮТом в четвер не відбулося ні ранкового, ні вечірнього засідання Верховної Ради. Як заявив Голова Верховної Ради, на консультаціях лідерів фракцій не вдалося знайти рішення щодо врегулювання ситуації у Верховній Раді.

За словами Арсенія Яценюка, є три способи подолати нинішню парламентську кризу.

«З цієї ситуації є всього три виходи: перший – це збільшення необхідної кількості голосів для того, щоб на табло висвічувалось «рішення прийняте»; другий – після рішення Конституційного Суду – це або інша коаліція, або відновлення формату по старій коаліції, або дострокові парламентські вибори. Інших виходів у цій площині немає», – заявив Голова Верховної Ради.

А керівник фракції Блоку Юлії Тимошенко у парламенті Іван Кириленко прогнозує призначення позачергових парламентських виборів у разі, якщо до 7 липня не буде врегульована ситуація, що склалася у Верховній Раді.

Водночас Іван Кириленко зазначив, що БЮТ не має наміру ініціювати позачергові вибори Ради. «Ми не боїмося позачергових виборів, але ми їх не ініціюємо, ми біля джерел цього стояти не будемо категорично, тому що для країни це не потрібно, для политікуму й суспільства теж не потрібно», – зазначив він.

Голова фракції Партії регіонів Віктор Янукович допускає дострокові вибори Верховної Ради у разі, якщо не дійде до домовленості між парламентськими силами про створення нової коаліції.

Напередодні в інтерв'ю газеті «Блік» Лідер блоку свого імені Володимир Литвин заявив, що він вважає неминучими позачергові вибори Верховної Ради.

А представник фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Тарас Стецьків зазначив, що поки Президент та Прем’єр-міністр не почнуть співпрацювати, парламенту не вдасться вийти з кризової ситуації.

«Або вони схаменуться і почнеться співпраця Президента і Прем’єра, або Україна буде рухатись до хаосу і до дострокових виборів», – сказав Тарас Стецьків в інтерв’ю УНІАН.

Тим часом опозиція у Верховній Раді вимагає звіту уряду.

За словами першого заступника голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, «регіонали» почали збирати підписи під відповідною постановою.

Регіони збираються ініціювати проведення позачергового засідання парламенту 24 або 25 червня для заслуховування звіту Кабінету Міністрів у присутності Президента Віктора Ющенка.

Для того, щоб Верховна Рада зажадала звіту від уряду, необхідна згода 150 депутатів. За результатами заслуховування такого звіту парламент може ухвалити рішення щодо висловлення недовіри Кабміну. А це спричиняє його відставку.

Причиною сьогоднішнього блокування роботи парламенту з боку БЮТ Партія регіонів вважає саме свій намір вимагати звіту Кабміну в Раді.

Тим часом у БЮТ заявляють, що пішли на такий крок, щоб домогтися ухвалення законопроектів про скасування депутатської недоторканності, скасування всіх пільг для депутатів і запровадження імперативного мандату. Це, на думку бютівців, дасть змогу подолати «політичну корупцію».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG