Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську презентували доповнену книгу СБУ про Голодомор


За рік з моменту виходу в світ першої книги управління Служби безпеки «Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні у документах ГПУ-НКВД» в регіонах України активізували пошукову роботу й віднайшли ще цілу низку документів, які й увійшли до нової книги.

Книжка, де зібрані архівні документи з різних регіонів України, які доводять умисність Голодомору як акту геноциду українського народу, вийшла друком у Києві. Наклад видання невеликий – усього 2 тисячі примірників.

Частину з них розіслали регіонами. Дніпропетровській області, яка є однією з тих, що найбільше потерпіли від Голодомору, дісталось усього 35 примірників. Отож книгу можна буде прочитати тільки в бібліотеці.

В СБУ пояснюють – на більше не вистачило коштів.

Як зазначив полковник СБУ Ілля Козел, пошукова робота тривала цілий рік, правоохоронцям вдалося виявити в своїх архівах нові документи, зокрема, із кримінальних справ тих років.

«У книзі можна прочитати про багато страшних речей – і людоїдство, і вбивства на ґрунті виснаження, страшні укази про «три колоски», – зауважив Ілля Козел.

Нове видання вже встигли оцінити фахівці. За словами активіста Дніпропетровського осередку Асоціації дослідників Голодомору, історика Олександра Нікілєва документи такого рівня і такої якості, як ті що оприлюднені СБУ, наразі в Україні «можна перелічити на пальцях однієї руки», відтак цілісної картини про події «чорного 33-го» так і немає.

2008 рік в Україні оголошений Президентом роком пам’яті жертв Голодомору.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG