Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко вшанував жертв війни в Україні 1941-45 років


«67 років тому на українську землю прийшла небачена за масштабами, найстрашніша в історії людства війна», – зазначив Глави держави у зверненні до Українського народу у зв'язку з Днем скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні

«Нашому народові довелося зіткнутися з особливо жорстоким і цинічним ворогом. Ненависть і зневага до інших націй лежала в основі ідеології злочинного фашистського режиму. Звідси кривавий терор проти цивільного населення, масові розстріли, каральні акції й нелюдське поводження з військовополоненими, звідси геноцид євреїв та циган і страшні табори смерті», – наголошує Віктор Ющенко.

«Україні судилося стати одним із епіцентрів Другої світової. Війна двічі прокотилася вогняним смерчем по нашій багатостраждальній землі, щоразу забираючи сотні і сотні тисяч жертв, залишаючи за собою безліч безіменних могил, спалені села й дощенту зруйновані міста. Невимовних страждань і принижень зазнав наш народ протягом трьох років нацистської окупації», – мовиться у президентському зверненні.

«У вирі війни втратили життя майже 10 мільйонів наших співвітчизників, смерть не оминула жодну українську родину, горе увійшло в кожен український дім. Наш народ зазнав страшних і непоправних втрат, проте не зламався й не підкорився поневолювачеві. Пам'ятаймо, що українці зробили величезний внесок у розгром нацистської імперії. У лавах Червоної армії проти фашизму воювали 7 мільйонів наших земляків...», – наголошує Віктор Ющенко.

Він закликав у скорботний день початку війни, 22 червня, схилити голови перед пам'яттю мільйонів її жертв.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG