Доступність посилання

ТОП новини

Де комуністи взяли 2 мільйони підписів кримчан?


У Криму зібрали понад 2 мільйони підписів кримчан за безстрокове перебування на території півострова Чорноморського флоту Росії. Це стверджують організатори акції – кримські комуністи. Водночас експерти ставлять під сумнів такі результати, адже виходить, що підписалися під вимогою комуністів майже всі мешканці півострова, в тому числі – прихильники виведення російських військових, пацифісти і політично байдужі громадяни, а також – пів мільйона неповнолітніх: школярів, вихованців дитсадків і новонароджених немовлят.

Збір підписів, організований кримськими комуністами проти виведення з Криму Чорноморського флоту Росії і за його «вічне» перебування на півострові, розпочався 2 травня. І менш, аніж за два місяці Кримський Республіканський комітет Компартії України рапортує: є 2 мільйони 42 тисячі 511 підписів кримчан!

Лідер комуністів Криму Володимиро Грач
Ініціатор цієї акції, лідер кримських комуністів, народний депутат України Леонід Грач каже, що керівники України і Північноатлантичного альянсу тепер мусять рахуватися із волею кримчан.

«Ті, хто читає чинну Конституцію АРК, побачать абсолютну істину, що зовнішньополітичний курс держави Україна, який стосується автономії, має узгоджуватися з Автономною Республікою Крим. Форма може бути будь-яка. Чи то рішення Верховної Ради Криму, чи то збір підписів. А звідси – ці результати мають міжнародно-правовий характер», – заявив Леонід Грач.

Не сходиться? Класова арифметика кримських комуністів

Втім, таку кількість зібраних підписів – у Криму вже поставили під сумнів. Кримський аналітик Микола Семена припускає, що ця цифра сфальсифікована.

«Ніде по Криму не було видно пунктів, де б збирали ці підписи. Щоб назбирати 2 мільйони треба було створити кілька тисяч таких пунктів і працювати дуже інтенсивно. Це по-перше. А по-друге, населення Криму загалом налічує менше 2 мільйонів осіб, якщо не враховувати Севастополь. За такими даними комуністів, виходить, що підписувалися і неповнолітні діти, і немічні старі, і хворі, і ув’язнені. Не може 99,9% всього населення Криму підписатися під акцією Леоніда Грача, який зараз не користується тут популярністю», – зазначив Микола Семена.

Втім, у Кримському рескомі КПУ кажуть, що підписи також збирали і в Севастополі, який не входить до складу АРК. Там під вимогою комуністів підписалися майже 150 тисяч осіб. Водночас, місцеві журналісти підрахували: без севастопольських результатів доробок кримських комуністів – аж 1 мільйон 900 тисяч підписів. І це тоді, як за даними Центральної виборчої комісії України, в АРК лише трохи більше півтора мільйона виборців. Де взяли решта 400 тисяч підписів прихильники Леоніда Грача – не відомо. Як і не відомо, куди ділися кримські прихильники виведення російського флоту, кримські пацифісти і просто політично неактивні люди. Останніх, до речі, за даними виборів 2007 року – не менше 600 тисяч осіб. Тобто понад 40% кримчан, які мають право вибору, – пише місцева преса.

До речі, Леонід Грач заявив, що нікому підписні листи комуністи не віддаватимуть – щоб українські спецслужби не змогли отримати до них доступ і репресувати кримчан, які підтримали «вічне» перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

(Сімферополь – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG