Доступність посилання

ТОП новини

За законопроектом «Про судоустрій та статус суддів» стоїть ліквідація Верховного Суду – Мельник


Використання судів у майбутніх виборах, ліквідація Верховного Суду стоїть за намаганнями ухвалити закон «Про судоустрій та статус суддів»

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив у четвер колишній член Вищої ради юстиції України Микола Мельник.

За його словами, суто політичний момент є вирішальним фактором у намаганні депутатів від НУНС та «Партії регіонів» ухвалити закон «Про судоустрій та статус суддів», що стало причиною відкритого конфлікту та різких заяв поміж головою Верховного Суду та Президентом.

Політичний аспект у діях парламентарів НУНС та Партії регіонів «вбачається зі змісту і способу прийняття цього законопроекту». «Виникає питання – це був усвідомлений вибір чи це була команда за великим рахунком?», – зазначив Микола Мельник і додав: «На мій погляд, тут є прагнення отримати на сьогодні додаткові важелі для двох речей: вирішення важливих справ в економіці і використання у майбутніх виборах. Іде боротьба за судову владу. Йде відкрито, у нелегітимний печерний спосіб».

«Два ключових моменти у всій справі: призначення суддів на адмінпосади... За ніч буде 500-600 суддів призначено на свої посади. І другий момент – усунути Верховний Суд із судової системи взагалі», – заявив Микола Мельник.

«Цілком очевидним є те, що рішення про ухвалення законопроекту було політичним. Має ж бути рішення юридичне. Тому що створюється правова система держави, – каже він.

А вже інший учасник передачі «Вечірня Свобода», голова Київського юридичного товариства Олег Березок, застеріг владу від необачних кроків.

«Ті люди, які думають, що вони якось централізовано зможуть контролювати судову гілку влади, то цього не буде. Буде хаос в державі. А якщо буде хаос, то Ви знаєте, що люди усе ж будуть намагатися добиватися справедливості, але вже не через суд, а іншим шляхом», – сказав Олег Березок.
XS
SM
MD
LG