Доступність посилання

ТОП новини

Іван Васюник: «Є проблема нерозуміння функцій у процесі підготовки до ЄВРО»


У п’ятницю відбудеться засідання наглядового комітету УЄФА. Під час цього засідання українська делегація звітуватиме про підготовку до чемпіонату ЄВРО-2012. Делегацію очолює віце-прем’єр-міністр Іван Васюник. Напередодні він дав інтерв’ю Радіо Свобода.

– Пане, Васюник, і Україна, і Польща уже отримали попередні висновки УЄФА про невідповідність міст умовам чемпіонату. Про це писала польська преса. Якими аргументами Ви плануєте переконувати, що це не так?

– Я не збираюся переконувати представників УЄФА в тому, що не є дійсністю. УЄФА вже зробило декілька звітів. У цих звітах вказується на ступінь готовності кожного об’єкта відповідного приймаючого міста до ЄВРО-2012. Порівняно із попереднім звітом, я переконаний, що на цей час, з багатьох позицій Україна досягла прогресу. На даний час серед всіх українських стадіонів знаходиться тільки НСК «Олімпійський». Причому, я з повною впевненістю можу заявити, що одна з проблем, яка заважала реконструкції НСК «Олімпійський», проблема забудови на площі [перед стадіоном] знята. За моєю інформацією, Київська міська державна адміністрація, Державне управління справами, а також компанія «Юджин», яка є інвестором цього будівництва, підписали відповідну угоду і там вже йдуть роботи по знесенню забудови. Таким чином, площа Троїцька буде вільна для прийому вболівальників.

– Окрім Вас, Україну у питаннях підготовки до Євро-2012 представляють ще Червоненко та Суркіс. Коли ж запрацює єдиний центр ухвалення рішень?

– Єдиний центр ухвалення рішень працює. Місяць поспіль у Кабміні працює координаційний орган. Він називається міжвідомчою групою, яку очолює віце-прем’єр-міністр Васюник. Немає проблеми в єдиному центрі. Є проблема нерозуміння деякими чиновниками свого місця і своїх функцій у процесі підготовки до ЄВРО.

– Які позиції ви узгоджуєте з польською стороною?

– Підготовка до ЄВРО іде згідно державних програм, планів кожного приймаючого міста. Тут дуже важливим є обмін досвідом. Зокрема, реалізація окремих проектів. Таким спільним проектом між Україною та Польщею є будівництво дороги на ділянці Броди-Краківець-Львів.

– Чи є реальна небезпека втратити Євро-2012?

– Я хочу ще раз запевнити Вас: ЄВРО-2012 пройде в Україні і Польщі, і Україна виконає всі свої зобов’язання, як в частині стадіонів, так і в частині аеропортів.

(Київ)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

XS
SM
MD
LG